nav-left cat-right
cat-right

Звернення до Конституційного Суду України

Українська громадська організація «Помаранчева Хвиля», вважає за потрібне, долучитися до всенародного обговорення президенського варіанту змін до Конституції України, яке має завершитися до 1 грудня цього року, згідно указу оприлюдненого на офіційному сайті В. Ющенка. Нагадаємо, Президент виступає за скорочення кількості депутатів, скасування депутатської недоторканності, запровадження відкритих партійних списків на виборах, жорстку відповідальність парламентських партій та збільшення повноважень регіонів. Президент не погоджується із депутатської ініціативою скоротити термін виборчої кампанії зі 120 до 90 днів, ввести пятикратне збільшення плати за участь у перегонах – до 2 з половиною мільйонів гривень, скасування відкріпних посвідчень.
Також, Президент не погоджується з положенням про голосування за кордоном. Обранці пропонують лишити право голосу тільки людям, які перебувають на консульському обліку. Віктор Ющенко оскаржив в Конституційному суді поправки до Закону про вибори. Глава держави вимагає визнати неконституційними окремі положення цього закону. Президент цей закон відмовився підписувати, але депутати його вето подолали. Після чого документ завізував Голова Верховної Ради України.
Останнє положення цього закону має пряме і безпосереднє відношення до громадян України які перебуваючи за кордоном, з тих чи інших причин не стоять на консульському обліку і яких в прямому розумінні, два потужних політичних клани, позбавляють права голосу. Адже згідно Конституції України Держава повинна забезпечити вільне волевиявлення всім своїм громадянам, незалежно від статусу і місця їхнього перебування. В звязку з цим, хочемо висловити своє обурення цим грубим порушенням Основного Закону України. Вимагаємо залишити право всім громадянам України зробити свій вибір в день голосування. Окрім цього це повинно бути зробленне завчасно, щоб це не вплинуло на дотримання і іншого закону, який регламентує створення виборчих комісій за кордоном. З повагою і надією на Ваше розуміння, ми, що нижче підписалися:

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.