nav-left cat-right
cat-right

Виборча дільниця в Чикаго

Yuriy FigelЮрій Фігель

Виборча дільниця в Чикаго

Постановою Центральної виборчої комісії України від 21 грудня 2009 року було утворено дільничні виборчі комісії закордонного виборчого округу з виборів Президента України 17 січня 2010 року. 

Відповідно, 23 грудня 2009 року при Генеральному консульстві України у Чикаго розпочала роботу комісія виборчої дільниці №96 у складі: 

Голова виборчої комісії – Юрій Фігель

Заступник голови виборчої комісії – Ольга Личко

Секретар виборчої комісії – Федір Байор

Члени виборчої комісії: Ольга Вовчук, Дарія Гриньків, Мар’яна Гриньків, Ростислав Гриньків, Іван Дем’янець, Світлана Іванишин-Угрина, Надія Кочут, Олег Петрущак, Маріанна Попович, Юрій Сорока, Галина Угрина, Катерина Фем’як, Мар’яна Янків. 

Адреса виборчої дільниці та приміщення для голосування: 10 E. Huron St., Chicago, Illinois, 60611 (у приміщенні Генерального консульства). Контактні телефони: (773) 569 2589 або (312) 642-4388 ext. 21. Межі виборчої дільниці: Іллінойс, Мічиган, Індіана, Вісконсин, Міннесота, Айова, Канзас, Північна Дакота, Південна Дакота та Небраска. Час роботи: з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00.

Увага: для зручності виборців додатково будуть проводитись чергування у вечірні години та у вихідні дні. Також буде забезпечена можливість зустрічі з членами комісії в українській околиці в Чикаго та інших зручних для громади місцях. Ознайомитись з графіком можна за телефоном (773) 569 2589.  

Запрошуємо усіх громадян України скористатись своїм правом та взяти участь у виборах Президента України 17 січня 2010 року. Голосування буде проводитись 17 січня 2010 року з 8:00 до 20:00 години у приміщенні виборчої дільниці за вище вказаною адресою.

Консульський облік та право голосу

Відповідно до діючого виборчого законодавства, попередні списки виборців для закордонних виборчих дільниць складаються відділом ведення Державного реєстру виборців при Міністерстві закордонних справ України у відповідності з інформацією щодо консульського обліку, яку подають керівники дипломатичних та консульських установ. Це фактично означає, що тільки ті громадяни, які стоять на консульському обліку, автоматично потраплять до попередніх списків виборців.  

Водночас, згідно з чинним Законом України “Про вибори Президента України”, виборцями вважаються усі громадяни України, яким на день виборів виповниться 18 років і які не визнані судом недієздатними. Тим же ж законом забороняються будь-які прямі або непрямі обмеження виборчих прав громадян України за ознакою місця проживання. Також, на підставі рішення Конституційного Суду України, положення частини шостої статті 2 згаданого закону в частині визначення перебування на консульському обліку умовою реалізації права обирати на виборах Президента України втратило чинність, як таке, що є неконституційним.

Таким чином, кожен виборець, у разі виявлення помилок у попередньому списку виборців, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення його із списку виборців, має право подати скаргу до дільничної виборчої комісії. 

На підставі розгляду скарг громадян виборча комісія повинна направляти звернення щодо виявлених неточностей у попередніх списках виборців до відділу ведення Державного реєстру виборців при Міністерстві закордонних справ України, який уповноважений приймати рішення по кожній заяві та формувати уточнені списки виборців. 

Відповідно до частини першої статті 36-1 Закону України “Про вибори Президента України” та пункту 9.5 додатку 1 до постанови Центральної виборчої комісії від 12.12.09 №475, попередні списки виборців повинні були надійти до закордонної виборчої дільниці до 25 грудня включно, чого не відбулося.  

Виборча комісія невідкладно надасть попередні списки виборців для ознайомлення і повідомить про це, як тільки вона їх отримає.  

З метою однакового і правильного застосування норм виборчого законодавства у ході виборів Президента України, наша виборча комісія направила офіційне звернення до Центральної виборчої комісії з проханням дати роз’яснення щодо порядку включення до списку виборців закордонної виборчої дільниці громадян України, які не стоять на консульському обліку, проте перебувають за межами України під час проведення виборів. Також, планується спільна прес-конференція Генерального консула України в Чикаго та виборчої комісії, на якій буде надано оновлену інформацію. Просимо слідкувати за повідомленнями в засобах масової інформації.  

Усі виборці, які не стоять на консульському обліку або мають сумніви щодо свого включення до попередніх списків виборців, а також для отримання додаткової інформації, можуть звертатися до виборчої комісії за телефоном (773) 569 2589. 

Юрій Фігель                                                                                28.12.2009

Голова виборчої комісії

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.