nav-left cat-right
cat-right

Відкритий лист до української влади

28 квітня 2010 року

Відкритий лист до української влади

Пане Президенте В.Ф.Янукович, Прем’єр-міністре М.Я.Азаров, Українська громадська організація «Помаранчева Хвиля» з великим обуренням зустріла останні новини з нашої Батьківщини. Приєднуючись до тривожних відгуків закордонного Українства, зокрема звернення УККА, висловлюємо вам рішучий протест проти вашої антидержавницької діяльності, направленої на розкол очоленої вами, проте, очевидно, нерідної вам держави. Цей відкритий лист адресуємо вам обом не випадково – ви хоч і представляєте на сьогогдні різні за Конституцією гілки влади в Україні, насправді являєтесь представниками однієї команди, досить прагматичної і наполегливої, проте, нажаль, антиукраїнської. 

 Ви почали з ревізії історії нашої країни. Кажемо «нашої» тому, що Бандера і Шухевич – не ваші Герої. Вони віддали життя за Україну, за її мову, культуру, за її синьо-жовтий Прапор, за Тризуб – символи, за якими ви сьогодні стоїте при владі (поки що стоїте…), але не поділяєте її цінностей.

Правий був попередній Президент, коли сказав, що не було б Бандери – не було б і Президента Януковича… Хоча важко назвати Президентом людину, яка не знає історії народу, якого вона репрезентує.

Миколе Яновичу, незнання вами державної мови не дає вам права як Прем’єр-міністру України мовчки спостерігати за цинічною і відкритою наругою над українською мовою і культурою підлеглими вам міністрами.

Вікторе Федоровичу, ви той, хто за Конституцією мав би бути її гарантом, першим брутально потоптали її 17 статтю, віддавши українську територію під так звану «довгострокову оренду» війсковій базі сусідньої країни, яка вже стільки років підряд нахабними промовами і діями своїх офіційних осіб не соромиться висувати територіальні претензії суверенній державі Україна. В таких умовах втрата Криму для України – це лише питання часу. Проте виглядає, що Україна може втратити не тільки південь, але й схід.

Користуючись результатом довголітнього систематичного витравлювання національного єства загарбаного народу, в якого криваві сатрапи намагались вирвати найцінніше, винищивши інтелігенцію і заморивши голодом мільйони сільського населення, яке, власне, було якісним і стійким носієм українського етносу, ви вчора в Стразбурзі потоптались над святим – над пам’яттю мільйонів невинно замордованих. Як і ваші колишні попередники, які, намагаючись вислужитись перед загарбником, власноручно катували власний народ, ви з високої європейської трибуни заявили, що не було ніякого геноциду в Україні?! Можливо тому, що, згідно з вашою логікою, держави Україна тоді не було? Ні! Україна була!

Бо був український народ із своєю мовою, культурою, із своїми Героями, врешті решт! І не вам їх відміняти!

Ви заявили і зробили за 50 своїх владних днів вже, здається, все, що так нахабно вимагав ще півроку тому від попереднього Президента України Президент Росії Медвєдєв. Залишилось закінчити розпочату масштабну русифікацію нашого суспільства. Ви навпевне знаєте ціну цим поступкам…

Але знайте – ціну їм і вам ще винесе народ України, в будь-якому разі, значна його частина, яка ще памятає і цінує своє коріння.

Виглядає на те, що ви не зупинетись на досягнутому. Щоб «задобрити» і відволікти Захід, ви зробили «широкий жест», віддавши запаси високозбагаченого урану. Час покаже вигоду з цього, але чи були зроблені належні висновки і аналіз виконання вже колись даних обіцянок тим же Заходом, і Сходом також, молодій Україні – першій державі в світі, яка добровільно віддала свій ядерний потенціал? Задобрений світ мовчатиме поки що, кожен зайнятий своїм… Мовчить, нажаль, поки що й основна частина України, дивлячись на вчорашнє безглуздя у вищому законодавчому органі країни. Але це мовчання – тимчасове… Історію народу (новітню також) потрібно поважати, памятати і вивчати, а не переписувати в угоду комусь. Пам’ятайте і про це!

Рада УГО «Помаранчева Хвиля»

 

 

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.