nav-left cat-right
cat-right

Трагедія 10 квітня: Українці з поляками!

Вранці 10 квітня сталася трагічна подія, яка сколихнула увесь світ. В Росії, неподалік Смоленська, розбився урядовий літак польського Президента Ту-154. На борту знаходилося 96 осіб – 88 пасажирів і 8 членів екіпажу. Ніхто з них не вижив. Серед загиблих – Президент Польщі Лех Качинський з дружиною, значна частина керівництва країни, а також родичі розстріляних у Катині. Саме туди прямувала висока польська делегація, щоб взяти участь у траурних заходах на місці масового поховання поляків, репресованих радянською владою. 

Як повідомив член ради УГО «Помаранчева Хвиля» Юрій Фігель, ця  організація від імені української громади Чикаго висловила співчуття та підтримку польському народу у цей важкий час. Ноту співчуття було направлено на адресу Міністерства закордонних справ Польщі, Посольства Республіки Польща у Вашингтоні, а також Генерального консульства Республіки Польща в Чикаго. Також, від імені української громади до приміщення Генерального консульства Польщі в Чикаго було доставлено квіти та зроблено запис у книзі співчуттів. 

«Ми не могли стояти осторонь чи залишитися байдужими до такої немислимої трагедії. Для польського народу ця катастрофа несе також важке символічне наповнення, адже саме на тому місці кілька десятиліть тому були замордовані їхні предки, світлу пам’ять яких летіла пом’янути президенська делегація,”- зазначив Юрій Фігель.

 „Від імені української громади наша оранізація висловила слова глибокого співчуття народу Польщі у зв’язку з трагічною авіакатастрофою, яка забрала життя Президента Леха Качинського, Першої Леді Марії Качинської та членів політичної, культукної і військової еліти країни, які летіли на церемонію вшанування 70-ї річниці Катинських розстрілів. У такий час наші щирі думки та молитви – з польським народом та з сім’ями загиблих у цій страшній катастрофі. Це неймовірна та спустошлива втрата для всього світу. Українська громада Чикаго, як і вся Україна,  єднається з польським народом у скорботі. Ми висловлюємо свою дружню підтримку нашому близькому сусіду – народу Польщі,”- повідомив Юрій Фігель, член ради УГО „Помаранчева Хвиля”.

“Українське слово”

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ukrainian Public Organization  “Orange Wave”
 Chicago, USA

April 10, 2010

Embassy of the Republic of Poland
2640 16th Street NW
Washington, DC 20009

Consulate General of the Republic
of Poland in Chicago
1530 N. Lake Shore Drive
Chicago, IL 60610

From Ukrainian community of Chicago

We express our deepest condolences to the people of Poland on the tragic airplane crash that killed President Lech Kaczynski, First Lady Maria Kaczynski and members of military, political and church elites traveling to commemorate the 70th anniversary of the Katyn massacre. Our sincere thoughts and prayers today are with the Polish nation and the families of those killed in this terrible accident.

This loss is unbelievable and devastating to all of us, and we join all the people of Poland in mourning.

The Ukrainian community of Chicago, as well as all Ukrainian nation, stands together with you. We express our full and strong support for our close friend – the nation of Poland.

Truly yours,

Ukrainian Public Organization “Orange Wave”
2246 W. Chicago Ave,
Chicago, IL 60622

 

 

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.