nav-left cat-right
cat-right

СВОБОДА СЛОВА В УКРАЇНСЬКІЙ ОКОЛИЦІ [з відео]

Yuriy Figel

Юрій Фігель

6 червня святкують День журналіста. Працівники засобів масової інформації у Києві провели акцію „Марш за свободу слова”. Так співпало, що і в Українській околиці міста Чикаго в цей дань також говорили про свободу слова та про стан справ в Україні після останніх президентських виборів. 

У приміщенні кредитової спілки „Самопоміч” відбулась дискусія у форматі круглого столу. На зустріч з гостями з Києва – представниками організацій, що займаються підтримкою журналістики в Україні – були запрошені лідери та члени громадських організацій, а також представники засобів масової інформації українського Чикаго. Темою обговорення була „Україна після виборів: свобода масмедіа”.  Обговорення тривало більше двох годин і включало серію питань та відповідей. Відеозапис можна переглянути нижче. 

Передумовою цієї зустрічі було звернення президента американської неприбуткової організації Heartland International Джулі Стагліано до української громади Чикаго з проханням прийняти на один день в Українській околиці фіналістів програми Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) „Громадські зв’язки”. Завдяки цій програмі група з 10-ти представників українського медіа простору приїхала до США на кілька тижнів переймати досвід. Один день група мала нагоду провести в Українській околиці і ознайомитись з життям української діаспори. Програма включала відвідання Українського національного музею та українських церков, екскурсію околицею, яку надзвичайно професійно та захоплююче провела Марія Климчак. Після обіду з дирекцією кредитівки «Самопоміч» та Генеральним консулом України в Чикаго Костянтином Кудриком власне і відбувся круглий стіл за участі керівників та представників українських громадських організацій. Увечері того ж дня три представники групи взяли участь у радіопередачі «Українська хвиля», та уже в інший день – у ефірі Українського незалежного радіо. 

Організаторами цих заходів виступили УККА (Іллінойс) та УГО «Помаранчева хвиля», кредитова спілка «Самопоміч» була головним спонсором, а координатором – Юрій Фігель. Особлива подяка: Богдану Ватралеві, Володимиру Тюну, Олесю Стрільчуку, Галині Бориславській, Марії Климчак, Оксані Чуйко та газетам «Час і події» і «Українське слово». 

Юрій Фігель

Член ради УГО «Помаранчева хвиля»

 Довідка та відео

Гості з України, які приїхали на зустріч з представниками української громади Чикаго – це авторитетні професіонали, які багато зробили та продовжують робити у напрямку захисту свободи слова, підтримки демократіїї, розбудови громадянського суспільства, свободи ЗМІ в Україні. Зокрема, у запрошених на круглий стіл була нагода поспілкуватися з наступними особистостями:

 • Ігор Чайка – голова Студії медіа-проектів «Вартові демократії». Ця організація займається підтримкою масмедіа та журналістів, захистом свободи слова, запобіганням спробам втручання влади у роботу медіа. Ігор Чайка також є режисером-документалістом, займається журналістськими розслідуваннями. Останній його фільм під назвою «Право на правду» демонструвався у 12 регіонах України.
 • Катерина Лаба – виконавчий директор Інституту розвитку регіональної преси. Вона, зокрема, займається освітньо-навчальними програмами для працівників медіа, в тому числі з питань журналістських розслідувань та антикорупційної роботи медіа.
 • Оксана Волошенюк – виконавчий директор Академії української преси, мистецтвознавець. Основним напрямком роботи Академії, яку очолює пані Оксана, є дослідження в сфері медіа, навчальні програми для журналістів, представників неприбуткових організацій, викладачів журналістики. Академія видає Енциклопедію з масових комунікацій.
 • Віталій Яринич – менеджер з розвитку організації «Телекритика». Телекритика – це інформаційний портал, який висвітлює проблеми та потреби медіа України. Пан Віталій, зокрема, курує впровадження проектів з моніторингу політичної реклами та етичних стандартів в українському медіа просторі.
 • Тарас Тимчук – директор напрямку «Суспільна інформація» Ресурсного центру ГУРТ. Пан Тарас займається висвітлюванням суспільно важливих заходів, які проводять громадські організації. ГУРТ  надає можливість журналістам публікувати статті, які не були обрані або були заборонені до публікації редакторами.
 • Володимир Куковський – виконавчий директор Інтернет асоціації України, яка об’єднує інтернет-провайдерів та видавців інформаційних матеріалів. При Асоціації діє Комітет зі свободи слова, який займається питанням протидії спробам влади встановити контроль над масмедіа та запровадити обмеження.
 • Ірина Чеботаєва – заступник виконавчого директора Індустріального телевізійного комітету, який об’єднує 18 найбільших телекомпаній та рекламних агенцій України. Основним намрямком діяльності є підтримка телебачення та проведення досліджень.
 • Світлана Пінчук – менеджер Незалежної асоціації телерадіомовників, яка об’єднує державні та приватні теле- та радіокомпанії. Пані Світлана, зокрема, займається впровадженням проектів, спонсорованих  Internews та Посольством США в Україні.

…………………………………………………………………………………………………………………

  

…………………………………………………………………………………………………………………

 

…………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………

        Video: Selfreliance

Comments

2 Коментарі(-в) до “СВОБОДА СЛОВА В УКРАЇНСЬКІЙ ОКОЛИЦІ [з відео]”

 1. Приємна була зустріч. Дякую! Сподіваюсь, пане Юрію, ще якось з Вами зустрітись :). Для цікавих суспільно корисних новин з українського Чикаго завжди відкритий портал ГУРТ http://www.gurt.org.ua

 2. Іра says:

  Юрію, ви молодець. Так тримати!

Коментувати

You must be logged in to post a comment.