nav-left cat-right
cat-right

Перша річниця УГО”Помаранчева хвиля”

 

Перша річниця Української Громадської Організації

“Помаранчева Хвиля” в Чікаго, США

            Нелегко починати нове життя на теренах чужини, але ще важче будувати і створювати нові організації, коли вже стільки їх є тут в Америці. З великим завзяттям і з великою любов’ю до рідного краю розбудували попередні хвилі еміграції українські церкви і школи, музеї і культурні осередки, бібліотеки і театри, банки і кредитівки; створили Комітети, молодечі Організації, Товариства, Союзи, хорові колективи і танцювальні ансамлі та багато іншого.

            Тому, коли рік назад у нас в Чікаго, на основі Комітету “Вибори 2004 року”, після Помаранчевого Майдану, була створена Українська Громадська Організація “Помаранчева Хвиля”,  не всі вірили в її дієздатність. До створення організації залучились люди четвертої хвилі еміграції, котрих доля розкидала по світу.

            Назва організації “Помаранчева Хвиля” виникла тоді просто, легко і зрозуміло для всіх: вся нація жила Майданом, Помаранчевою революцією та її героями. Ми вірили, що помаранчевий колір – це той вогонь, який розпалив в українських серцях бажання стати вільними, щасливими і заможніми в своїй державі. Народ піднявся з колін, виборов своє право жити в вільній країні, а Україна дістала унікальий шанс встати на демократичний шлях розвитку… .

            Минув рік, за який члени Організації зробили багато корисних справ в українській громаді Чікаго. Це збір підписів на визнання воїнів ОУН-УПА борцями за незалежність України, це святкування з нагоди 1-ої річниці Помаранчевої революції, на яке був запрошений як головний доповідач визначний політолог, професор університету Джоржа Вашінгтона Тарас Кузьо, це і благодійні акції по пересилці контейнерів з одягом і медикаментами для сиротинців та дітей з вадами здоров’я в Україні. Злагоджено і завзято працювали члени “Помаранчевої Хвилі” під час підготовки і проведення виборів до Верховної Ради України, а також  працюючи в Виборчій Комісії на Чікагській виборчій дільниці № 95.

            Велике досягнення нашої Організації – це створення інтернетної сторінки, де можна ознайомитись із діяльністю Організації, її Статутом, почитати новини із життя “Помаранчевої Хвилі” та з України, переглянути фотографії зроблені під час  заходів і імпрез, проведених нами, прочитати вірші наших членів, висловити побажання або свої зауваження на Форумі. Наш website: www.orangewave.us

            З ініціативи УГО “Помаранчева Хвиля” величаво відбулось в Чікаго, в травні 2006 року, відзначення Свята Героїв, на яке були запрошенні гості з України О. Тягнибок та Б. Бенюк. З великим нетерпінням чекала на зустріч з ними національно свідома частина української громади, бо вони були першими в Чікаго гостями-очевидцями проведення виборів до Верховної Ради України в березні 2006 року. Мистецькою програмою  були захоплені всі, хто був на Святі, насолоджуючись співом Української Капели Бандуристів з Канади під керівництвом художнього керівника  В. Мішалова та Хору Осередку СУМ  в Чікаго під керівництвом В. Поповича. Зворушливо, що на теренах Америки та Канади зберігаються і шануються наші українські пісні та від батьків до дітей передається любов до українського співу, традицій і мови.

            На початку вересня 2006 року інженерно-технічний відділ УГО “Помаранчева Хвиля” організовує поїздку для інженерів, техніків, студентів, всіх тих, хто цікавиться виробничими процесами і передовими технологіями, на International Manufacturing Technology Show, яке відбувається раз в два роки в Чікаго в McCormick Place.

             3 вересня 2006 року  ми організовуємо свій першій Фестин під назвою “Українська Толока”. В Україні під час толоки скликають рідних, друзів, сусідів, щоб спільними зусиллями допомогти один одному виконати відповідну роботу: чи то збудувати хату, чи засадити город. Для нашого Фестину ми вибрали назву “Українська Толока”, щоб цим символізувати духовне єднання української громади Чікаго. Тільки спільними діями і співпрацею ми можемо зберігати і розбудовувати українство на чужині.  В мистецькій програмі приймуть участь місцеві аматори, а в конкурсі “Таланти, Твої українське Чікаго” продемонструють свою художню майстерність всі бажаючі.

            УГО “Помаранчева Хвиля” живе радостями і болями України. Не залишаємось в стороні від подій, які відбуваються зараз в державі. На сторінках українських інтернетних видань і газет були розміщенні наші звернення, заклики, резолюції мітингів, проведених з ініціативи УГО “Помаранчева Хвиля”, до президента В. Ющенка, до Верховної Ради і Уряду України.

            Члени Організації “Помаранчева Хвиля” з гордістю відчувають себе членами української громади Чікаго, вболівають за долю України і надалі будуть висловлювати свою громадську позицію відносно політичної ситуації в Україні. Ми залишаємось на принципах національної їдеі побудови української держави і запевняємо, що будемо твердо стояти на ідеях патріотизму, національної свідомості, високої моралі і чесності. Члени Організації  висловлюють громадську недовіру тим, хто зрадив ідеали Помаранчевого Майдану, тим, хто навіть не спробував реалізувати в життя обіцянок даних українському народові під час Помаранчевої революції… . 

            Висловлюємо велику вдячність всім, хто вірив в нас, підтримував наші заходи та імпрези і доклав великих зусиль, щоб УГО “Помаранчева Хвиля”  жила та розвивалась.  Щира і особлива подяка від нас єдиній в Чікаго українській фінансовій установі Касі “Самопоміч” за співпрацю та матеріальну підтримку.

            На закінчення, хочу поділитись своїми міркуваннями відносно назви Організації. В останній час в пресі появились заклики відмовитись від помаранчевої символіки, назв, пов’язаних із помаранчевим кольором. Але згадаймо, що під цим кольором відродилась національна свідомість багатьох українців, під цим кольором народ переборов страх і покору та встав на захист своїх прав і свободи. Тому вірю, що Організація і надалі буде називатись “Помаранчева Хвиля”. Помаранчеву революцію творили люди, а не політики, котрі   поставили свої власні інтереси вище державних.

            Українська Громадська Організація “Помаранчева Хвиля” буде і надалі  відстоювати ідеали Майдану та працювати для добра, користі і розбудови української громади міста Чікаго. І нехай нам в цьому допоможе Всемогутній Бог!

Дарія Василик

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.