nav-left cat-right
cat-right

“Помаранчева Хвиля”організувала поїздку на IMTS – 2006

IMTS – 2006  

Поїздка на International Manufacturing Technology Show,

організована Українською Громадською Організацією “Помаранчева Хвиля”

             З 6 по 13 вересня 2006 року в McCormick Place, Чікаго відбулась виставка  IMTS-2006. Це одна із найбільших виробничо-технологічних виставок у світі, яка кожних два роки проходить у нашому місті.

            В цьому році, як і в попередні роки, виставка пройшла з великим успіхом і притягнула до себе багатьох відвідувачів.Більше ніж 1200 різних компаній світу представляли свою продукцію, продемонструвавши останні технологічні досягнення в різних галузях виробництва.Професіонали виробничо-технологічної індустрії з США і понад 80 країн світу, відвідали IMTS. Майже сто тисяч людей оглянули павільйони, розміщені в 3-ох величезних корпусах McCormick Place.

            Вперше в цьому році інженерно-технічний відділ Української Громадської Організації “Помаранчева Хвиля” організував для своїх членів і всіх бажаючих поїздку на виставку. УГО “Помаранчева Хвиля” – молода Організація, створена людьми із новітньої хвилі еміграції з метою об’єднання українців на чужині. За рік свого існування члени Організації зробили багато корисних справ в українській громаді м.Чікаго і дістали велике признання від українців, як в Чікаго, так і в Україні… .

             Відвідати цю надзвичайно цікаву і неординарну  виставку зголосилось 38 людей. І ось така поїздка відбулась 10 вересня 2006 року. Попередньо замовлений автобус о 10-ій годині ранку підібрав людей від Українського Культурного Осередку в Чікаго. Значна більшість людей із нашої групи вперше поїхала на такого роду виставку і була приємно здивована побаченим.

            В Південному корпусі McCormick Place розмістився метало-обробний павільйон. Світові гіганти виробництва метало-обробних верстатів, верстатних центрів і автоматизованих ліній показали свою продукцію. Верстатні центри  повністю управляються і керуються комп’ютерами з програмним управлінням під час виготовлення деталей.

            Великої популярності користуються верстатні центри з переміщенням заготовки та інструмента в 5-ти осьових площинах. Більшість таких високоточних верстатних центрів мають автоматизовані системи заміни інструмента, загрузки та розгрузки деталей, і тому можуть працювати без втручання людини практично 24 години на добу.

Надзвичайно цікаво спостерігати, як із простої форми заготовки за короткий час і по заданій програмі на верстаті народжується досить складна по конструкції деталь  неймовірної точності з високою чистотою поверхності.

            Лідерами в розробці і виготовленні високоточних металообробних верстатів є Mazak Corporation, OKK Corporation, Mori Seiki, Inc. в Японії, Hermle Machine Company, DMG, Hydromat Inc. в Європі, а також такі компанії, як HAAS Automation Inc., Cincinnaty Machine і Hurco Companies, Inc. в Америці.

            Цікавими павільйонами був заповнений Північний корпус: шліфовальні верстати, гідравлічні і пневматичні системи, водоструйні верстати, зварювальні і металоформувальні апарати, лазерно-різальне обладнання.

            Особливу увагу у відвідувачів привертає павільйон роботів. Без сумніву Fanuc Robotics, Inc. являється лідером розробок і виготовлення роботів, які використовуються для різних складальних, зварювальних, фарбувальних операцій, а також використовуються для роботи в шкідливих для людини середовищах.

 Біля цього павільйону завжди людно і всі із цікавістю спостерігають не тільки за роботою, яку виконують за певною програмою роботи, але і за незвичайним дійством, коли група роботів по заданій програмі влаштовує “танці”, вигинаючись, переміщуючись, швидко міняючі свої позиції. Це викликає великий подив і захоплення багатьох присутніх.

            Кожен раз, коли відбувається IMTS в Чікаго, першим корпусом мого відвідування є Східний корпус McCormick Place, де зупиняюсь найдовше і стараюсь отримати для себе найбільше інформації. Тут розміщені комп’ютерні програми для механічного конструювання і програмування різного роду верстатів і верстатних центрів – CAD/CAM системи, EDM – електророзрядні верстати, а також інструменти і затискувальні пристрої.

            Не обійшлось на виставці, як завжди, без нововедень, нових новаторських ідей. Давно слідкую за розвитком WaterJet, водоструйними верстатами, які з кожним роком стають більш популярними і використовуються компаніями для різки різних матеріалів. Принцип цього методу полягає в тому, що вода подається в зону різки через маленький отвір форсунки діаметром від 0.0007” до 0.015” (0.18-0.40мм) під високим тиском від 20000 до 60000 PSI (300-400 Bar). Це створює надзвичайно велику швидкість водяної струї, спроможної різати матеріали.

            AbrasiveJet -    різальна система, принцип дії якої такий як і WaterJet, тільки до водяної струї добавляється шліфовальний порошок. Водяна струя води прискорює переміщення шліфовальних мікрочастинок до швидкості необхідної для різання більш твердих матеріалів.  

Дуже цікаво спостерігати, як водяна струя розрізає металічні плити товщиною 5” (125 мм). Деякі компанії встановили рекорд різки металічних плит товщиною до 10” (250 мм).

            EDM – електророзрядні верстати являються одними із найбільш точних виробничих систем, спроможних формувати складні форми деталей і складальних частин.  

Принципом роботи цих верстатів являється використання електричної іскри між електродами і заготовкою.Ефективний робочий режим EDM-це декілька сотень тисяч іскр створених за секунду. В результаті ерозії матеріала під дією електророзрядного ефекту, отримуються необхідна форма або конфігурація деталі.

            Об’єднати дві різні системи різання матеріалів EDM і WaterJet в одну,  надзвичайно трудно, але компанія Sodick успішно її реалізувала, створивши нової генерації гібридний верстат Hybrid Wire EDM. Таке поєднання обумовило дуже високу точність різки деталей, що можливе завдяки застосуванню Wire EDM і досягло високої швидкості різання завдяки використання WaterJet. Верстат Hybrid Wire EDM спроможний в три рази збільшити швидкість різки матеріалів, ніж звичайний Wire EDM.  Це є нова генерація машинних систем-гібридів, яка об’єднала різальні верстатні системи WaterJet і EDM в одну.

            За останні роки у світі відбувся величезний прогрес у виробничо-технологічних процесах. Верстати з комп’ютерним програмним управлінням, роботизація, автоматизація, точні інструменти, гідравлічні затискувальні пристрої, різка матеріалів із допомогою водяної струї, комп’ютерні програми конструювання  – це короткий перелік тих процесів і систем, які вдалось нам побачити.

            П’ять годин, проведених на виставці, не досить щоб оглянути  всі павільйони. Але це було достатньо, щоб усвідомити, наскільки науково-технічний прогрес у світі розвивається швидкими темпами.

Тому важливо сьогодні бути висококваліфікованим інженером, техніком, оператором верстатів, щоб брати участь у виробничих сучасних процесах.

            Мені приємно відзначити, що в нашій групі відвідувачів виставки, були молоді перспективні люди, котрі навчаються в університетах, а декотрі із них закінчили технічні вузи в Україні та планують продовжити навчання в Америці.

            Виставка була дуже корисна для нас і залишилось багато позитивних вражень. Говорить Тарас Костриба – член УГО “Помаранчева Хвиля”: “Така   виставка зайвий раз показує, що технічний прогрес без меж. На мене справили велике враження роботи-маніпулятори, водяна і лазерна різка металів, нанесення зображення на камінь лазером, різного роду зварювання металів, особливо зварювання методом тертя. Дякую організаторам за таку чудову організацію нашої поїздки на виставку!”  

            Іван Дем’янець- також член УГО “Помарначева Хвиля” висловив своє  захоплення від відвідування виставки в McCormick Place і був дуже радий, що він, його син Роман і його друзі дістали багато нової і корисної інформації відносно науково-технологічних процесів, які за останні роки відбулись у світі.

            На закінчення хочу висловити надію, що через два роки, ще більше людей з української громади Чікаго відвідає виставку. А дехто з нас можливо зможе реалізувати і застосувати свої здібності, знання і практичний досвід в Україні.

             В цьому році, як і попередні роки, українські компанії не були учасниками виставки. Була надія, що після перемоги Помаранчевої революції, технічний прогрес в Україні стане розвиватися високими темпами, і в майбутньому ми змогли б побачити представників компаній від нашої держави серед найкращих передових країн світу.  Але на жаль ні Президент України, ні близьке його оточення не змогли використати свого шансу збудувати передову високорозвинуту державу… .  

            Особливі щирі подяки висловлюю компанії Еrowa Technology, Inc. за оплату вступних посвідчень на виставку всім відвідувачам нашої групи, а також  традиційному спонсору, єдиній в Чікаго українській фінансовій установі- Українсько-Американській Федеральній Кредитовій Спілці “Самопоміч” за оплату автобуса.

До зустрічі на International Manufacturing Technology Show в Чікаго в  2008 році!

                                                                                                                     Тарас Василик

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.