nav-left cat-right
cat-right

Свято Героїв в Чикаго 2007

Свято Героїв в Чикаго

         3 червня 2007 року з ініціативи Української Громадської Організації “Помаранчева Хвиля” українська громада м. Чікаго урочисто відзначила “Свято Героїв України”.

            Відзначаючи це свято ми, українці, утверджуємо наше героїчне минуле, передаємо дітям і внукам велику любов до України та її народу, виховуємо у них повагу до відомих і невідомих героїв, які поставили “на вівтар святої ідеї” (назва доповіді Ф.Коника) своє життя. Як вороги не старались знищити в нас почуття національної гідності, стерти з пам’яті правду про нашу історію – українська нація вистояла, переборола нелюдські знущання і смерть та виховала своїх Героїв. 

            На Святі з привітальним словом виступив Генеральний Консул України в Чікаго Василь Корзаченко, котрий з великим піднесенням доніс до громади необхідність згадувати і відзначати українських Героїв.

            Головним доповідачем Свята був журналіст з Канади Федір Коник. Він змістовно і з великим патріотизмом охарактеризував героїзм української нації, пов’язавши його із теперішнім часом.   

            “Фортеця нескореного духу” – це патріотичне театралізоване дійство, яке вперше в українському Чікаго провела новітня хвиля еміграції під професійним керівництвом талановитого митця Леоніди Митничук. Виконавці вистави через художнє слово, музику, поєзію, пісню майстерно відтворили на сцені образи героїв, передали біль, стражджання і муки української нації в виборюванні своєї волі.

Зі  сцени до глядачів промовляла зболіла українська душа неньки-України, синів якої мордували, нищили кати України, але вони не корились ворогові і віддавали найдорожче в світі – своє молоде життя – заради рідної Батьківщини.

            Через мистецьку програму Свята учасники змогли з високою майстерністю показати силу національної їдеї, великий патріотизм і дух народу, донести до людей славу про мужність і героїзм українців в боротьбі за волю, починаючи від княжої доби до сьогодення. Поєднуючи виступи читців і театралізовану виставу із супроводом струнного квартету під керівництвом відомої скрипачки Дарії Городиської, режисер Л. Митничук  відтворила на сцені справжнє дійство, яке поєднало артистів і глядачів. Кожен в залі відчув себе учасником Свята, кожне слово зі сцени – це відгук в серці глядача.

            Художня програма Свята підсилювалась чудовим виступом молодіжного ансамблю “Пролісок” з м. Торонто, Канада.  Молоді виконавці ансамблю під професійним керівництвом Олесі Коник, полонили глядачів чарівними голосами. В гарному виконанні молодих дівчат і хлопців патріотично-національний дух Свята передався кожному присутньому в залі. Молодь з великим піднесенням і завзяттям донесла до глядача українську пісню. Через неї вони розкривали на сцені красу і силу української душі, передавали велич і героїзм українського народу. Молоді виконавці з Канади, як проліски весни, внесли в Свято Героїв свіжий, ніжний і в той же час мужньо-героїчний дух народу.

            Запам’ятались слова керівника ансамблю О. Коник:  “Бачачи сльози на очах моїх дівчат з ансамблю під час театралізованого дійства, я зрозуміла, наскільки сильно змогли виконавці Свята відтворити на сцені образи Героїв і донести до людей їх велику любов до України. На таких патріотичних заходах виховується наша молодь, і вони збережуть ці спогади про Чікаго і її громаду на все життя. Ми горді, що змогли виступити на Святі Героїв”.     

            Динамічність захоплюючого дійства, вміння відтворити героїчні сторінки історіі, пов’язавши їх з минулим і сьогоденням, повне з’єднання учасників сцени  та присутніх в залі – це величезний талант і глибока майстерність, які продемонструвала режисер і ведуча програми Леоніда Митничук. 

Свято Героїв ще раз показало скільки талановитих, скоромних, працьовитих, завзятих людей є серед новітньої хвилі емігрантів, які готові працювати для добра і розбудови  української громади Чікаго, не жаліючи свого часу. На сцені виступали: С. Ватащук, В. Івасюк, Я. Купчак, А. Лукач, О. Музика, Є. Семенців, Г. Угрина, Н. Ярова.

Символічно, що цього року в Святі Героїв приймали участь багато молоді: І. Журавель, Ю. Комар, Н. Кочут, С. Михайлюк, Л. Угрина. А молоді таланти Чікаго, як Юрій Сорока, Любомир Федюк, Настуся Лотоцька заслужили на найвищі оплески та похвали у глядачів.

            Майстерно підібрані костюми виконавців, показ слайдів з портретами Героїв, програмки свята, гарна декорація сцени і залу – все це надало святу особливої значимості.

            Започаткувавши відзначення Свята Героїв в Чікаго, Українська Громадська Організація “Помаранчева Хвиля” вже другий рік демонструє громаді свою позицію, спрямовану на пропаганді національної ідеї розбудови української держави.

            “Не спи моя рідна Земля, проснися моя Україно!” – могутньо звучало зі сцени. Це значить, що пам’ять про мілійони загиблих українців, про наших відомих і невідомих Героїв не дає нам зневірюватись в сьогоденні, опускати руки в боротьбі за право українців жити вільними в своїй країні.

            Пам’ять про Героїв надає членам Українській Громадській Організація  “Помаранчева Хвиля” натхнення безкорисливо працювати для добра української громади в Чікаго, для добра України.

Нехай нам в цьому допомогає Всемогутній Бог!

Слава Україні! Героям нашим Слава!

                                               

                                                 Дарія Василик

                                                                                                                                             

P.S.      Велику подяку члени Ради УГО “Помаранчева Хвиля” висловлюють жертводавцям, які допомогли підготовити і провести Свято Героїв. Особлива подяка нашій єдиній в Чікаго українській фінансовій установі Касі “Самопоміч”, яка спонсорує майже всі заходи, які проводить в громаді УГО “Помаранчева Хвиля”.    

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.