nav-left cat-right
cat-right

Звернення до Президента України Віктора Ющенка

Звернення

до Президента України Віктора Ющенка

щодо позачергових виборів народних депутатів,

які призначені на 30 вересня 2007 року.

 

          Ми, члени Ради Української Громадської Організації “Помаранчева Хвиля” з Чікаго, США звертаємось до Президента України В. Ющенка з проханням вирішити важливу проблему, яка стосується громадян України.

            Наближаються вибори до Верховної Ради України. Значна кількість наших співвітчизників, що перебувають за межами України, не зможуть проявити своє волевиявлення, так як не будучи включені в списки голосуючих на закордонних дільницях, не зможуть проголосувати на виборах.

            Багато людей, щоб забезпечити існування своїх родин в Україні, виїхало в пошуках праці за кордон. Не для всіх з них є можливість повернутись додому, тому залишаючись в Америці на довший час, українці автоматично стають нелегалами. Значна кількість громадян України, які нелегально перебувають в США, не мають закордонних паспортів, або мають документовані загальногромадянські закордонні паспорти зразка СРСР, термін дії яких закінчився.

            У цих випадках, згідно чинної нормативної бази, консульські установи України мають право оформити тільки свідоцтво на повернення в Україну. Це значить, що українські громадяни фактично залишаються в країні перебування без дійсних документів, без будь-якого правого захисту, що ще більше ускладнює нелегке життя в єміграції. Проблема обміну паспортів трудовим ємігрантам існує вже не перший рік і є гострою проблемою не тільки в Чікаго.

            Тому просимо розробити нові нормативні документи, які би передбачали можливість видачі нових паспортів громадянам України, котрі виїхали з Батьківщини по короткотермінових туристичних, гостьових чи інших візах, і немаючи належних засобів для проживання на рідній землі, на тривалий час залишаються за кордоном.

            Ця мільйонна армія українців вносить своєю важкою працею великі інвестиції в українську економіку і прагне голосувати за демократичні блоки, в надії на кращу долю Вітчизни.

            Пане Президенте, нам не байдужа доля нашої Батьківщини. Ми, несучи важкий тягар долі емігранта, живемо в щоденній надії на скоре повернення в рідну Україну. Просимо видати нам паспорти або розробити нормативні документи, які б дозволили брати участь у виборах до Верховної Ради.

            Ви – гарант Конституції.

            Просимо Вас захистити наше конституційне право – брати участь у виборах, вирішувати долю України, нашу долю та долю наших родин.

 

            З повагою,

            члени Ради Української Громадської Організації

            “Помаранчева Хвиля”, Чікаго, США

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.