nav-left cat-right
cat-right

УКРАЇНА- ЖИВЕ! УКРАЇНА –НЕ ВМЕРЛА!

Іванна Яковенко: УКРАЇНА- ЖИВЕ! УКРАЇНА –НЕ ВМЕРЛА!

Кожного року українська  громада Чикаго відзначає ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ.
 Організацією цього величного свята  займається громадська організація “Помаранчева хвиля”. Цього року це свято було підготовлене на дуже високому професійному рівні. Режисер Ліна Митничук провела величезну роботу по його підготовці, залучила до цієї справи дійсно талановитих людей. Допомагала їй у цьому  вся дружня “помаранчева родина.” Свято вдалося “на славу”.

 

Ті хто був у залі, змогли відтворити у своїй душі всі етапи визвольної боротьби нашого народу за незалежну державу, починаючи з Княжої доби.

Відкрив свято голова УГО “Помаранчева хвиля” Тарас Василик.
З привітальним словом виступив Генеральний Консул України в Чикаго Василь Корзаченко.  Після привітання приємним був той факт, що від імені Українського Консульства було нагороджено Грамотою Надію Кочут, голову Виборчої Комісії за велику роботу, проведену під час виборів.

З доповіддю “Важливість героїв у нашій національній спадщині” виступив Президент Світового Конгресу Українців –Аскольд Лозинський.  Його доповідь не залишила байдужим жодного з присутніх.

Тисячі, мільйони цвіту української нації віддали своє життя за те, щоб ми могли мати Вільну Україну. Та чи пам’ятає країна всіх своїх героїв, вірних дочок і синів? Чи справді українці у вільній державі почуваються вільними? Чи все гаразд у  керуючій силі нашої України.Якщо так, то чому тисячі наших людей шукають притулку в інших країнах світу? Чому розбиваються сім,ї , залишаються сиротами діти при живих батьках? Чому не повертаються додому? Чому? Чому?…

Мабуть тому, що не видно гідного покращення в нашій державі,на яке так всі надіялися після Помаранчевої революції,панує безробіття,хто був багатий –став ще багатший , а бідних не зменшилося.  При розпаді Союзу майже всі великі підприємства зупинили свою роботу, їх порозкрадали ті, хто був при минулій владі, а тепер повідкривали за рахунок цього свої власні підприємства. У великих маркетах можуть позволити собі отоваритись тільки багаті, бо ціни вже вищі від американських. Що ж діється?  За що люди стояли на Майдані? За що віддавали своє життя герої всіх минувших поколінь?  Чому досі вулиці в українських містах не названі іменами українських героїв? Чому на території нашої страждальної Батьківщини досі можна побачити пам,ятники тим, хто мучив наш народ, старався його знищити?.До якого часу ми будемо позволяти знущатися з нас, з нашої нації?

Як багато запитань і немає жодної втішної відповіді. Ті, кого ми вибираємо, не ають сили духу для того, щоб сісти за стіл розумних переговорів один з одним, згуртуватися в єдину могутню силу, щоб ніякий ворог не міг пролізти у керівні органи, викривати тих, що притаїлися, поміняли тимчасово своє справжнє лице.

Тоді всі українці, порозкидані по світах,  зможуть повернутися до рідного дому, до рідної землі, за яку боролися їхні батьки, діди і прадіди. Адже українці всієї землі під час Помаранчевої революції старались, якнайбільше допомогти, щоб революція перемогла. Люди плакали від радості, коли Майдан переміг. Та знову немає єдності, знову вороги знаходять слабкі місця і щкодять, де можуть. Всі ми мусимо згуртуватися в єдину міцну українську родину, бо за нас це ніхто не зробить.

З такими думками,мабуть, кожний виходив після концерту. А концерт був прекрасний.Як приємно було бачити, з яким старанням, з почуттям патріотизму , у чудових українських строях наші артисти виконували пісні, читали вірші. З такими людьми, як кажуть, “можна гори перевернути”. Дуже приємною була участь у концерті Юліана Китастого, який виконав “Думу про Сагайдачного “і “Думу про Морозенка”. Порадував своїм злагодженим співом новостворений Український Чоловічий Хор під керівництвом Володимира Дуди, який виконав пісні”Гей, у лузі червона калина “ і “Там,на горі на Маківці”. Думаю, що хор дуже скоро поповниться новими талановитими співаками, бо співати у такому колективі- велика честь. Приємним був виступ братів Ворожбитів, які виконали стрілецькі пісні. Концерт- чудовий. Пам.ятаймо, що наша сила- в  ЄДНОСТІ. Хай “Дух руїни” назавжди відійде у небуття від нашої української нації.

Велика щира подяка Вам, організатори і учасники концерту, літературно-музичної композиції “Героїв душі невмирущі” і драматичної поеми Ліни Костенко-“Дума про братів Неазовських”. Дякуємо всім, від найменшого учасника-Дениса Герявенка  до найповажніших-п. Марти Андрусейко і отця Миколи Федюка.
Щира подяка спонсору всіх громадських заходів української громади -Українсько-Американській Кредитовій Спілці”Самопоміч”.

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ!  СЛАВА УКРАЇНІ!

Іванна Яковенко, “Українське Cлово

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.