nav-left cat-right
cat-right

Прощальна зустріч української громади з Генеральним консулом України в Чікаго Василем Корзаченком та його дружиною

Володимир Павелчак: Прощальна зустріч української громади з Генеральним консулом України в Чікаго Василем Корзаченком та його дружиною

До хорошого звикаєш дуже швидко й воно органічно входить у наше повсякденне життя. Саме до такої категорії явищ належить поява Василя Корзаченка на посаді Генерального консула України в Чікаґо. Два з половиною роки тому українцям столиці Середнього Заходу було представлено цього фахівця, який зумів, без будь-якої “адаптації” до місцевих умов активно увійти у вир життя української громади та з честю відстоювати інтереси наших співвітчизників на американській землі.

З численних зустрічей Генерального консула з українцями Чікаґо та околиць ми багато дізналися про його минуле: і як дипломата, і просто як людини. З його змістовних промов під час різноманітних святкувань та урочистих вшанувань історичних подій українська громада дізналася, що, наприклад, з темою українського геноциду – жахливого Голодомору тридцятих років минулого століття – Василь Корзаченко знайомий не лише з підручників історії, які з’явилися лише в роки Незалежності, а безпосередньо з життя, оскільки у його сім’ї померли від голоду його найближчі – брати і сестри.

Завдяки чудовому вмінню співпрацювати з людьми, Генеральному консулу не довелося витрачати зайвого часу на “притирання” до місцевої громади, йому лише залишалося налагоджувати тісніші контакти з громадськими організаціями й безпосередньо з їх представниками. Місцевих старожилів вражала безпосередність та доступність представника Української Держави, а також постійна увага до людських проблем. Не один з нас мав нагоду у цьому пересвідчитися особисто, оскільки жодних перепон і бар’єрів між Генеральним консулом та громадянами України ніколи не було. Тим несподіванішою, наче грім з ясного неба, та прикрою для українців Середнього Заходу виявилася звістка, що вже найближчим часом Василь Корзаченко залишить Чікаґо, оскільки Міністерство закордонних справ України переводить його на відповідальнішу роботу Надзвичайним і повноважним послом у європейську державу – Королівство Нідерланди.

Суботнього пополудня, 12 липня, Іллінойським відділом Українського Конгресового Комітету Америки та Товариством приятелів консульства, у приміщенні Українського Культурного Осередку, була організована прощальна зустріч української громади міста Чікаго та околиць з Генеральним консулом України Василем Корзаченком та його дружиною Олею.

Організатори успішно впоралися зі своєю місією та постаралися, щоб ця зустріч назавжди запам’яталася і членам нашої спільноти, і працівникам Генерального консульства, які разом зі своїм керівником прийшли на цю зустріч. При вході до осередку Генерального консула та його дружину привітали учні Школи українознавства “Рідна школа”, а в гарно прикрашеній залі організатори зустрічі запросили подружжя Корзаченків до почесного столу. Разом з Генеральним консулом та його дружиною місця за ним зайняли преосвященний владика Іннокентій Лотоцький, голова УККА Павло Бандрівський та його заступники Богдан Мельник та Олесь Стрільчук.

Ведуча вечора, член Ради міжнародних зв’язків при мерії міста Чікаго та президент Києво Могилянської Фундації, Марта Фаріон чудово впоралася зі своїми нелегкими обов’язками, оскільки бажаючих висловити свою пошану Генеральному консулові було так багато, що ця зустріч могли би затягнутися до півночі.

своєму виступі Марта Фаріон зауважила, що у жодній політичній школі ні в Україні, ані в Америці, не можна навчитися таких рис характеру, які має у своїй вдачі наш Генеральний консул. Це відчувається як у ставленні до представників усіх хвиль української еміграції, так і до представників різноманітних конфесій та національностей. Це справжнє мистецтво поступати так, щоб зуміти усіх задовільнити і при цьому не творити довкола жодних негативних емоцій.

Безперечно, що консультантів та дорадників дуже багато і ці поради йдуть з глибини їхніх сердець, бо вони справді щиро люблять Україну і переживають за її сьогодення та майбутнє. Але вміння прислухатися і обирати найоптимальніше рішення – це воістину мистецтво, яке не кожному підвладне.

Шановному панові Василю, – сказала далі Марта Фаріон, – вдалося на відмінно скласти цей трудний іспит і його праця була належно оцінена Міністерством закордонних справ України, яке відтепер використовуватиме це його вміння на дуже відповідальній посаді у самому центрі Європи – Королівстві Нідерланди. Саме такого професійного хисту потребує наша дипломатична служба, оскільки Україна знаходиться на шляху до Європейської Спільноти і кандидатура Василя Корзаченка якнайкраще відповідає цій ролі.

Після спільної молитви під проводом владики Іннокентія присутні зайняли місця за столиками.

Директор “Рідної школи” Надія-Людмила Хойнацька подякувала Генеральному консулу України за увагу до потреб Школи українознавства та моральну підтримку колективу викладачів, переважна більшість яких належить до останньої хвилі еміграції.

Владика Іннокентій у своєму слові відзначив плідну роботу Генерального консула на своїй посаді та зазначив, що Василеві Корзаченку вдалося зробити дуже важливу річ – знайти спільну мову між представниками всіх хвиль української еміграції не лише в околицях Чікаго, але й усього Середнього Заходу та успішно працювати для їх добра. Свій виступ владика супроводжував тонким, притаманним саме йому, гумором, що лише посилювало привітну атмосферу, що панувала в залі. Владика сказав, що українському консулу властиві багато чеснот, але головною є його християнська душа та готовність завжди прийти з допомогою тим, які її найбільше потребують.

Доктор Дарія Маркусь, котра у свій час була головою “Комітету 500″, представникам якого належала ініціатива купівлі приміщення для української консульської місії розповіла про історію придбання будинку Генерального консульства

З теплими словами подяки від імені Іллінойського відділу УККА виступив його голова Павло Бандрівський. Він розповів про багато цікавих ініціатив цієї громадської організації, які у свій час були підтримані Генеральним консулом України в Чікаго Василем Корзаченком та втілені в життя. Павло Бандрівський від імені УККА вручив Генеральному консулу Почесну грамоту Іллінойського відділу Українського Конгресового Комітету Америки.

 Учителька “Рідної школи” та член управи УККА Надія Ільків запросила привітати Генерального консула у пісенній та віршованій формі вихованців Школи українознавства Дениска Герявенка, Настю Лотоцьку, Іринку Блажкевич та Уляну Куць-Маркевич.

Директор Школи українознавства у містечку Палатайн Ірина Ценглевич присвятила Генеральному консулу в Чікаго гумористичного вірша-вітання, який сподобався багатьом присутнім у залі.

Голова Комітету міст-побратимів Чікаго-Київ Віра Еліяшевська передала вітання від членів Комітету та чіказької мерії. Вона зазначила, що чіказька мерія, в особі Василя Корзаченка, завжди мала прихильника цікавих ініціатив Комітету міст-побратимів, за що дуже вдячна йому.

Дарія Яросевич від імені Товариства приятелів консульства побажала подружжю Корзаченків успіхів на новій роботі у Королівстві Нідерланди.

Сестри Мальгівські, котрі завітали до нашого міста з Нью-Йорку, в дарунок учасникам свята виконали в’язанку українських народних пісень.

Президент Фундації “Спадщина” доктор Юліян Куляс відзначив великий внесок Василя Корзаченка у розбудову української громади міста Чікаго та околиць та розповів про багато корисних справ, які вдалося реалізувати за допомогою представника Української Держави.

У подібному руслі прозвучав і виступ голови Української Громадської Організації “Помаранчева хвиля” Тараса Василика, котрий подякував Василеві Корзаченку за увагу до діяльності представників нової хвилі еміграції.

Від імені Фундації Українського Голодомору-США Генерального консула України привітав її голова Микола Міщенко. Він подякував Василеві Корзаченку за підтримку, яку той завжди надавав членам Фундації та висловив переконаність, що про трагедію нашого народу відтепер так само добре знатимуть і в Європі, як з нею ознайомлені американські громадяни Чікаго та навколишніх штатів Середнього Заходу.

вітаннями на адресу подружжя Корзаченків виступили представники українських церков: декан УПЦ у США, настоятель храму св. Андрія у Блумінгдейл о. Богдан Калинюк, ректор Катедри св. о. Миколая Богдан Налисник та парох церкви святого Йосафата о. Ярослав Мендюк. Зокрема, о. Богдан Калинюк від імені почесного голови парафіяльної управи та диригента хору Васила Трухлого вручив Генеральному консулу України Божественну літургію під редакцією його батька, професора Івана Трухлого.

Виступ Генерального консула України в Чікаго Василя Корзаченка як завжди був дуже змістовним та емоційним. Генеральний консул від щирого серця подякував представникам громадських організацій та членам української спільноти за теплі слова підтримки та визнання його роботи на займаній посаді. Він запевнив присутніх, що українці Чікаго та околиць назавжди залишаться у його серці та запросив у майбутньому не оминати Країну тюльпанів, де відтепер йому доведеться працювати. Василь Корзаченко сказав, що і на новому місці він продовжуватиме провадити лінію, накреслену Президентом та Міністерством закордонних справ України.

Лейтмотивом виступу Василя Корзаченка стали слова Великого Кобзаря: “Обнімітесь, брати мої! Молю вас! Благаю!”, і ці слова якнайкраще характеризують усе його єство.

Підсумовуючи зустріч, Марта Фаріон подякувала усім присутнім за участь у цьому своєрідному святі та вибачилася перед усіма, кому не було надано слово для особистих привітань та привітань від імені організацій, які вони репрезентують. Марта Фаріон запевнила, що всі привітання та побажання будуть особисто передані Генеральному консулу України в Чікаго Василю Корзаченку та його дружині Олі й вони обов’язково будуть з ними ознайомлені.

Після виконання державного гімну України зустріч було оголошено закінченою, але присутні ще досить довго не розходилися, оскільки кожен хотів особисто побажати подружжю Корзаченків щастя та успіхів на новому місці праці в Європі. Протягом години Василь Корзаченко разом з дружиною приймали найщиріші побажання та фотографувалися напам’ять зі своїми чіказькими друзями.

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.