nav-left cat-right
cat-right

Парафія свв. Володимира й Ольги в Чикаґо відзначила своє 40-ліття

Лука Костелина: Парафія свв. Володимира й Ольги в Чикаґо відзначила своє 40-ліття

День 14 жовтня 2008 року – свято Покрова Пресвятої Богородиці  – закінчив рік відзначень ювілею 40-ліття існування  парафії свв. Володимира й Ольги. Ті святкування почалися  рік тому, ще в 2007 році, також у  празничний день свята Покрови.

Починаючи ювілейний рік, парафіяни тоді молилися до Пресвятої Богородиці й просили о поміч достойно провести ювілейний рік. Просили, щоб Божа Мати наділила їх людськими силами перевести в життя  ті всі заходи, які  парафія плянувала, і ті, які можуть виникнути спонтанно на протязі року. І якщо сьогодні  глянемо назад, пригадаємо  скільки  було відбуто різних імпрез,  згадаємо як гарно і успішно вони пройшли, то треба тільки радіти і тішитися. І не тільки тому, що знайшлася сила їх перевести, але ще й тому,  що  рік ювілейних святкувань неначе надихав  парафіян новою силою й новим завзяттям іти вперед, іти до нових досягнень, пригадавши вкотре, на протязі року, ті визначення-критерії, на яких опирається парафія свв. Володимира й Ольги, до яких не раз закликав їх основоположник Патріярх Йосиф Сліпий.

І коли в суботу, 11жовтня цього року, парафіяни зібралися були  напередодні завершальних ювілейних святкувань та  свята Покрови, щоб взяти участь у врочистому Молебні до Пресвятої Богородиці, то  цим разом вони прийшли до свого храму, щоб подякувати Пречистій Діві Марії за те, що  Вона тому рік вислухала їх і озброїла людськими силами відбути успішно  ювілейний рік. То ж у суботу, під час Молебню, парафіяни молилися до Неї й дякували Їй за її повсякчасну поміч. І можна бути певним, що Мати Божа була задоволена, бо все те, що відбувалося  на протязі року, робилося в ім’я Господнє, на славу Божу, для добра  парафії, та й нашої української громади згідно з гаслом “Єдність Церкви й Народу”.

Кульмінаційні торжественні святкування ювілею відбулися на другий день в  неділю, 12 жовтня. Почалися вони святковим походом від приходства до храму. На чолі походу молоді парафіяни несли хрест, за ними йшли члени прицерковних організацій  зі своїми коругвами, а відтак члени Президії парафіяльої ради, голови прицерковних  братств, сестрицтва,  церковні працівники – всі перев’язані  синьо-жовтими лентами, які супроваджали  духовенство  та Преосвященного Владику Ричарда-Стефана,  якого при вході в храм від парафіяльного проводу привітали хлібом і сіллю перший радний Олег Караван та голова ювілейних святкувань Христя Верещак, і попросили до відслуження Святої Літургії. Собор свв. Володимира й Ольги був виповнений по вінця. Святу Літургію співслужили з Владикою 12 священників з сусідніх чикаґських українських греко-католицьких парафій. А окрасою  Святої Літургії був спів злучених хорів “Прометей” та “Благовість” під дириґентурою Романа Андрушка. Проповідь під час Святої Літургії  виголосив Преосвященний Владика, в якій відмітив ролю  Пресвятої Богоматері в нашому щоденному житті та подію ювілейних святкувань 40-ліття парафії свв. Володимира й Ольги.

Після  торжественної Святої Літургії  в церкві, день продовжувався  святковим бенкетом у залі Юропієн Кристал, що в передмісті Арлінґтон Гайтс. Його відкрив Перший радний Олег Караван, а ведучою була Голова святкового комітету Христя Верещак. Все почалося з “Привіту”, який виконав Танцювальний ансамбль “Громовиця” (мист. кер. Роксана Дика-Пилипчак та Таня Караван-Куропась).  Унікалька композиція танцю, яка включала внесення короваю, зложення квітів на п’ядистал у стіп ікони Пресвятої Богородиці, була зворушливою і багатомовною. Це була своєрідна молитва – вислів почуттів радости з нагоди торжественних святкувань 40-ліття парафії. Ці почуття помножив виступ Вокального ансамблю-секстету (мист. Кер. Богдан Герявенко), на тлі якого солістка Мирослава Кука виконала молитву “Богородице Діво”. Атмосфера осягнула “крещандо” і вилилася у вислів вдячности Господові Богові відспіванням молитви “Отче наш”, яку започаткував Владика Ричард-Степан перед початком трапези.

Атмосфера святкового бенкету мала познаки родинного, парафіяльного свята. За президіяльним столом були Преосвященний Владика Ричард-Стефан, парох Архимандрит о. Іван Кротець, д-р о. Андрій Чировський, Перший радний, Голова святкового комітету, голови прицерковних братств і сестрицтва, представник уряду України  в.о. Генерального консула України  в Чикаґо Кирило Калита з дружиною, який привітав теплим словом зібраних біля 500 гостей. З підкресленням досягнень вітали парафію свв. Володимира й Ольги Богдан Ватраль від Українсько-Американської Федеральної Кредитної Спілки “Самопоміч” та  Юліян Куляс від Дирекції Фундації “Спадщина” – від інституцій, які являються щедрими жертводавцями на розбудову парафії свв. Володимира й Ольги. Братнє вітання від братів православних передав присутнім о. Богдан  Калинюк, настоятель церкви св. Андрія в Блюмінґдеєл.

Святкове слово на бенкеті виголосив д-р о. Андрій Чировський, колишній семінарист УКУ в Чикаґо, в якому він говорив про духовні вартості в нашому житті та ідеали християнина.

40 років у історичному часі – це короткий час, але в житті парафії – це дуже довгий час. Це майже два покоління. Тому  недиво, що документальна пропам’ятна книжка величиною 168 сторінок, яка появилася з нагоди 40-ліття, була затитулована знаменною назвою “Собор поколінь”. Парафія свв. Володимира й Ольги була створена Блаженішим Патріярхом Йосифом, а розбудована – її БУДІВНИЧИМИ-ПАРАФІЯНАМИ, які не тільки не жаліли матеріяльної підтримки-коштів, але радо дарували свою працю в її розбудову, приймали участь у всіх її релігійних заходах, а в своїх молитвах просили Господа  за її ріст і розвиток. Бо парафія свв. Володимира й Ольги була для них Божим Домом, Українською Греко-Католицькою Церквою, прадідівським прибіжищем, яке єдине  може нас зберегти в єдності та охоронити від втрати нашого Я. Сьогодні залишилося небагато між живими з перших будівничих парафії свв. Володимира й Ольги. Для їх вшанування, сьогоднішний парох Архимандрит о. Іван Кротець, від імені Парафії свв. Володимира й Ольги, передав на адресу теперішніх голів прицерковних організацій та працівників парафії  відповідні грамоти, в яких були висловлені признання і щира подяка для всіх тих, які своєю працею довели до того, чим сьогодні являється парафія свв. Володимира й Ольги.

Фінальним номером святкового бенкету був показ третьої части відеомонтажу, що його  на базі світлин та інших документів підготувала пані Мотря Мельник із озвученням пані Марії Климчак під назвою “Важливі моменти із життя парафії”. На цьому парох о. Іван Кротець закрив святковий бенкет і побажав всім щасливого повороту домів.

Цього року, свято Покрова Пресвятої Богородиці випало на вівторок, 14 жовтня. Воно теж було приурочене ювілейним святкуванням. Того дня в соборі свв. Володимира й Ольги  Святу Літургію служили всі отці, а посеред богомольців помітною була присутність нашого Сестрицтва, яке носить назву “Сестрицтво Покрова Пресвятої Богородиці”. Після Святої Літургії, Сестрицтво провело свої ширші сходини, пригадало 40 років своєї праці, і той великий вклад, який воно віддало на користь своєї парафії. Сестрицтво виконувало в парафії важливу ролю – займалося просвітянсько-культурницькою працею, працею з молоддю, благодійною працею, улаштуванням імпрез, провадженням кухні в неділі, продажництвом печива, тощо, й було тією динамічною одиницею, яка надавала тон праці в цілій парафії. Згадаймо лише, що сестрицтво  придбало більше пів мільйона долярів на розбудову парафії. Тому останньою сторінкою цьогорічних ювілейних святкувань 40-ліття парафії був Святопокровський празник тим більше, що з тим святом  вяжеться дуже вагома для парафіян свв. Володимира й Ольги подія – вхід у свій власний храм, який відбувся саме в день Святопокровського празника, в неділю, тому 35 років

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.