nav-left cat-right
cat-right

Українці Чикаго вшанували пам’ять жертв Голодомору-Геноциду

Більше 2.5 тисяч українців Чікаго вийшли на скорботну Ходу та прийняли участь в Панахиді в центральній Катедрі Пресвятого Імені, вшановуючи пам’ять жертв Голодомору-Геноциду Української Нації 32-33 років.

15 листопада Чикаго застигло в скорботі. Неочікувано зимний ранок не зупинив нікого. Центральними вулицями міста повільно рухалася Хода Пам’яті. Понад дві з половиною тисячі людей складали колону, що розтягнулася довжиною у п’ять блоків. Зупинився рух транспорту, ранкову тишу міста зворушили скорботні дзвони центральної римо-католицької катедри Пресвятого Імені.

Колону Ходи очолила молодь, яка несла перед собою березовий хрест, закосичений колосками жита та чорною стрічкою. Тернові вінки, величезне полотнище синьо-жовтого прапора, американські та українські прапори із чорними стрічками жалоби у руках ветеранів американської армії, домовина з написом «10 000 000 victims», покрита синьо-жовтим прапором України, на плечах молодих людей, церковні хоругви, прапори організацій, транспоранти, усі покоління емігрантів, від малих дітей, що ішли поруч з батьками, до старших людей, серед яких свідки трагедії – уся процесія звертала на себе увагу і не залишала байдужими американців, яким роздавалися інформативні листівки. Учасники Ходи несли транспоранти з гаслами: «Russia, admit the guilt!», «Holodomor – Ukrainian Genocide», «75 Years of Silence is Enough!», «10 Million Murdered in Ukraine 1932-1933”, «10 Million Victims: 3 Million Kids, 25 Thousand Murdered Every Day» та багато інших.

Українська громада міста Чикаго цією акцією закликала світ відновити історичну справедливість. Панахиду очолив високопреосвящений Кардинал Френсіс Джордж, католицький архієпископ Чикаго, у сослуженні з владиками та священиками українських церков. Преосвящений архиєпископ УПЦ КП Олександр Биковець, преосвящений єпископ УПЦ в США Даниїл Зелінський, преосвящений єпископ української греко-католицької єпархії св. О. Миколая Ричард Семеняк словом-проповіддю звернулися до своєї української пастви, закликаючи не забути ніколи про тих, кого назавжди втратила Україна.

Преосв. Владика Олександер Биковець закликав не переривати молитви за “замордованими Голодом дітьми української Нації”, як також за “ненародженими (знищеними голодом у лоні українських матерів) провідниками нашої Нації – Шептицькими, Липківськими, Мазепами, Виговськими, Петлюрами та Бандерами”. Особисто переживши цю страшну трагедію, Владика закликає судити винуватця, спадкоємницю Совєтського Союзу – Росію, через міжнародні трибунали вимагати виплати компенсацій Україні за вчинений гріх перед Українською Нацією та людством. Владика Биковець також закликає уряд України не їздити з простягнутою рукою до Москви, а на вищому рівні достойно вимагати від Кремля повернення того, що після розпаду СРСР належало також народові України, а не лише Росії.

Преосв. Владика Даниїл Зелінський з найвищої проповідальниці говорив про 10 мільйонів людей, яких забрав зі собою голод 1932-1933 років і про пояснення новому поколінню істини трагедії, яка ніколи і ніким не повинна бути повторена.
Преосв. Владика Ричард Семеняк назвав голодне лихоліття 33-го «незагоєною духовною раною українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь».

Високопреосвящений Кардинал Френсіс Джордж засудив усі тоталітарні режими, наголошуючи на комуністичному терорі, який винищив мільйони українців. Він молився єдиною молитвою з християнами православними і греко-католиками під склепінням одного з найвідоміших і найбільших соборів Америки.

Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує самобутність народу. Сьогодні треба говорити світові – хто ми та через які тортури довелося перейти нашій нації. Світ осуджує комуністичні режими, а ми повинні вимагати від уряду України, в пам’ять 10 мільйонів жертв московсько-комуністичного режиму, заборони комуністичної партії та її людиноненависної ідеології.

Дослухаймося до настанов наших духовних провідників і створімо Інститут Пам’яті, у кожній країні, у кожному місті, де у 2008 році Незгасима Свіча пробудила до дії молоде покоління світового українства.

Впродовж цього року Чікагський громадський Комітет з Вшанування 75-роковин Пам’яті Жертв Геноциду 1932-1933 років в Україні у співпраці з усіма громадськими, релігійними та молодіжними організаціями, з школами українознавства та фінансовими інституціями провели велику роботу. Перед нами ще скорботний Тиждень Пам’яті 16-22 листопада, запалення свічок, Хвилина Мовчанки у неділю 23 листопада та виставка дитячого малюнка дітей з України на тему Голодомору.

Ми переконані, що світове українство не має морального права зупинити свої зусилля з донесення правди світові доти, доки Голодомор не буде визнано Геноцидом Української нації усією світовою спільнотою та Генеральною Асамблеєю ООН, та доти, доки правду про Голодомор знатимуть всі українці і головне наше майбутнє – наші діти!

Не зупиняймо наших молитов, українці, за тими безневинно замордованими українцями, які нині з небес споглядають на нас, випрошуючи у Господа Бога кращої долі та світлого майбутнього для нас та їхньої дорогої України!

Українці, не обмежуймося річницями ! Україна пам’ятає – світ визнає!!!

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.