nav-left cat-right
cat-right

Старий – Новий рік

Лука Костелина
 
                              УГО „Помаранчева Хвиля”
       провела зустріч „Старого-Нового” року
 
Чи яка-небудь ніч, що є  перехідним мостиком від проминаючого дня до наступаючого, відрізняється одна від одної? Мабуть кожний скаже: Ні.  Скаже, що вона була така, як та, що була попереду неї, і тієї, що проминула перед нею, і так без кінця… От, лягаємо спати, встаємо на другий день і, в більшості випадків,  продовжуємо робити те, що почали вчорашнього дня, ніби між  вчора і сьогодні поділу небуло. Так проходить  щоденне життя, пливе наче річка.
 
Однак, одна ніч в році буває особливою. Це ніч, що розмежовує дві дати: 31 грудня  від 1 січня, яка відводить у минувшину проминаючий рік і зустрічає наступаючий. Тому й зветься та подія  зустріч „Старого-Нового” року. А особливість тієї події полягає в тому, що в ту ніч ми бавимося, улаштовуємо забави з танцями, поводимося святково, йдемо на спільні багатолюдні гуляння, одним словом – проводимо час у піднесеному настрою, весело, безжурно. І найголовніше обмінюємося побажаннями.
Таких зустрічей „Старого-Нового року” в українському Чикаґо цього року було багато. Однією з них була зустріч, що її улаштовувала в авдиторії собору св. Володимира й Ольги Українська Громадська Організація (УГО) „Помаранчева Хвиля”.  
 
З моментом, як Ви вступили до авдиторії, де відбувалася зустріч,  вашу увагу звернув на себе її декор – багато дрібненьких мов зорі світел у стелі, на бічних стінах, на  колюмнах. Ви також помітили гарно накриті столи – червоними і білими скатертинами, з прикрасами на столах. І сцена була прикрашена, на вигляд нутра хати, де, пізніше, була виведена сценка-вертеп. Прикраса залі проходила під проводом  Олега Музика, якому допомагали молоді працівники та члени організації.
 
Гості сходилися. Спочатку ріденько, а коло дев’ятої години заповнили залю – майже 300 гостей,  і ще біля 20 діточок різного віку. На всіх чекала на столах смачна їда: п’ять різних сортів салат, рибяча закуска, м’ясні перекуски на холодно, фрукти і, звичайно, напитки: ясні і червоні вина,  добірна горілочка,  кон’як,  шампан, яким пізніше гості зустрічали прихід нового року. Були безалькогольні напитки. А у новому році подавалась ще тепла їжа: росіл, вепрова печеня, капуснячок, а ще пізніше – кава, солодке, морозиво. Все було приготоване членами „Помаранчева Хвиля” під дбайливим наглядом нашої милої землячки з Донецька Тетяни Чернишової та Марти Андрусейко з неабиякою допомогою багатьох  пань організації.
Ведучими вечора були Анна Лукач та Олег Музика. Вони привітали гостей, всім побажали приємного і радісного настрою, після чого до всіх охочих до танців заговорила українськими піснями оркестра  „Черемшина”.
 
Попереду зустрічі Нового року були проведені два дійства. Першим дійством було надання нагород людини року за корисливу та активну працю в УГО „Помаранчева Хвиля” пані Наталії Яровій та панам Ярославу Купчак та режисеру театру „Гомін” Василю Митничук. Нагороди вручала голова УГО „Помаранчева Хвиля” д-р Галина Бориславська.  Другим дійством  був розваговий подарок – постанова театром „Гомін” під мистецьким керівеицтвом  В. Митничука побутової сценки-вертепу Г. Хоткевича „Гуцульський рік”. А у 12-ій годині ночі був показ  приходу Нового року на екрані. І як вибила 12-та година, на екрані появився образ Степана Бандери. Гості зустріли момент оплесками. Адже,  1-го січня випала сота річниця від дня його народження. Відтак слідували світлини вояків УПА та учасників  „Помаранчевої революції”, що проходила в столиці, в Києві. Під кінець новорічної забави д-р Галина Бориславська, Наталія Ярова, Іван Дем’янець та Лука Костелина – члени Ради УГО „Помаранчева Хвиля”, подякували присутнім за участь та побажали встм всього найкращого в новому році. Заразом вони пригадали, що 2009 рік - це рік Степана Бандери і  завзивали всіх любити Україну так, як любив Степан Бандера.
 
Прихід Нового 2009 року гості зустрічали оплесками, в піднесеному настрою. Один одного обнімали, взаїмно поздоровляли себе, складали взаїмні побажання на краще, а понад все – один одному бажали багато кріпкого здоров’я. У цих всіх побажаннях відчувалася людська теплота, щирість, дружність. І це ще одна особливість ночі, в якій відбувається відхід „Старого року” і прихід „Нового”. Люди живуть надією,  сподіваннями, що Новий рік принесе їм щось краще, поліпшить їх життєвий стан, долю, буде ласкавим для них. Саме цього один одному бажали.
 
То ж дозвольте побажати і Вам всім всього найкращого в Новому році. А як подумаємо про нестабільну економічну ситуацію тут в Америці, і там в Україні, то аж хочеться побажати, щоб в новому році дійсно прийшли кращі часи для нас всіх тут і для наших рідних там в Україні. Щоб, нарешті, там в Україні прийшла політична стабільність, щоб українські політики прозріли й зрозуміли, що їхні чвари і брак державницького мислення ведуть країну  до межі хаосу, який почали грубо використовувати наші вороги. Тож бажаючи тут один одному гаразду і любови, ми всі разом побажаймо нашим „політикам” там в Україні, що при владі, щоб нарешті закинути спори, отаманщину, знайшли шлях до єдности за принципом поступків і взаїмного респекту, щоб вз’яли в руки  Шевченків Кобзар й прочитали  гарну пораду: „схаменіться” і „обніміте брати мої найменшого брата”.   

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.