nav-left cat-right
cat-right

ЯК «ПОМАРАНЧЕВА ХВИЛЯ» ТОЛОКУ УКРАЇНСЬКУ ЗБИРАЛА (2009)…

ЯК «ПОМАРАНЧЕВА ХВИЛЯ» ТОЛОКУ УКРАЇНСЬКУ ЗБИРАЛА…
 
Толока… Така гарна українська традиція – збиратись разом, аби робота спорилась, відпочинок був веселішим. Толока, на жаль, трохи призабута в Україні, зате добре знана тут, серед української громади Чикаго. Гарним взірцем справжньої української толоки було свято, яке відбулося цими днями в Блюмінгдейлі. Рідна мова, рідна пісня, вишиванки і на якусь хвилю часу можна забути, що ти в Америці. Проведення толоки вже стало доброю традицією для української громади.                                                                                                                                                      
 
Особливу подяку організатори висловлюють парафіяльній раді, яка дозволила на території церкви Святого Андрія Первозванного провести святочне дійство і створила доброзичливу і щиру атмосферу.                                                
      
Протягом двох місяців готувались до цього дня члени ради «Помаранчевої хвилі». Це Галина Бориславська, Лука Костелина, Ярослав Купчак, Таня Чернишова, Леся Фігель, Роман Яцківський, Юрій Сорока, Ігор Худик, Анна та Любомир Лукачі, Олег Петрущак, Олег Музика.                               
       
Ще до початку свята можна було оглянути макет старовинної хати з лелеками, біля якої з цікавістю юрбилися діти і дорослі. Хотілося посидіти на майже справжньому возі з сіном і завітати до імпровізованої корчми. Все це з великою любов’ю створив своїми руками Ярослав Купчак.                                                                                  
Нікого не залишила байдужим унікальна колекція буковинських костюмів, які майоріли розмаїттям вишивок і блиском бісеру. Ці костюми були представленні   Анастасією Жмендяк. Народна майстриня збирала свою колекцію все життя. Деяким костюмам понад сто років. В  її колекції є орнаментальне панно , в якому понад шістсот зразків вишиття , мережане рушникове полотно, сорок сорочок, з них дванадцять вишитих бісером. Пані Анастасія радо позичає свої костюми на різні українські свята, які відбуваються в Чикаго. Ці костюми дуже цінні, колись наші українські жінки вишивали їх довгими ночами. І, як сказала пані Анастасія, коли жінка вишиє сорочку, тоді зрозуміє її ціну…                                   
       
Але  є серед них сорочка , яка немає ціни, вона безцінна , бо вишита руками матері. В цей день ця сорочка була на ведучій свята Анні Лукач, яка разом Миколою Федюком, Степаном Ворожбитом і Євгенією Семенцівою вели святкову програму.                                                                                                                                                                                                 
 
Почесними гостями свята були отець Віктор Полярний – настоятель церкви Св. Андрія Первозванного (УПЦ КП), Богдан Ватраль – директор Українсько-Американської Федеральної Кредитної Спілки «Самопоміч» (особлива подяка кредитівці за фінансову пожертву «Помаранчевій хвилі»); майстриня Анастасія Жмендяк, поет Богдан Мартиняк, член парафіяльної ради церкви Св. Андрія Первозванного др. Василь Грухлий, отець Микола Бурядник, голова Фундації з вшанування жертв Голодомору Микола Міщенко, головний редактор газети «Українське Слово» Оксана Кушіцька.                                                                                                                                                                    
 
Зі вступним словом виступила голова Української громадської організації «Помаранчева хвиля»  др. Галина Бориславська. Вона привітала зі святом і щиро подякувала усім за участь і допомогу у проведенні толоки . Усі зібрані кошти підуть на благодійні цілі в Україні.  
 
Пані Марті Андрусейко та Івану Білецькому, як господарям толоки було урочисто піднесено від імені української громади святковий коровай. Його вручила Таїсія Коломійцева.
 
Святковий концерт розпочався жартівливими виступами ведучих. Режисером концертної програми, побудованої у стилі українського водевілю була Анна Лукач. Велику допомогу до проведення концерту доклала поетеса з України Ольга Винничук. Впродовж багатьох років вона є організатором художньої частини толоки.                                                                  
 
Глядачі були в захопленні від співу Василя Пика, якого ведучі поштиво називають  корифеєм української естради Чикаго. Його голос нікого не залишить байдужим. Вдало дебютувала молода співачка Тетяна Кулинич. Гучні оплески отримали гурт «Черемшина» у складі Тараса Корецького, Ярослава Боднара, Віктора Ільницького та солістки Ольги Виничук, гурт «Глорія» у складі Ігоря Хитрого, Віталія Дзяврука та солістки Оксани Боднарук. Особлива подяка за озвучення Ігорю Хитрому.                                                                                      
 
Також треба відзначити за унікальний голос Анатолія Путренка, співаків Степана та Ярослава Ворожбитів, Катерину Кравчук, Наталію Поливко–Кисіль, Романа Федорука (півфіналіста світового конкурсу в Голівуді), Тараса Врайляка, талановите подружжя –дует « Розмай» у складі Євгенії і Василя Семенцівих, єдину маленьку учасницю – восьмирічну Діанку Собчак, яка завоювала приз глядацьких симпатій, школу бойового гопака під керівництвом Андрія Качали, єдиного професійного цимбаліста і сопілкаря в українському Чикаго Василя Петрованчука, співаків Божену Суську і Богдана Кардащука.
 
Також велика подяка Мирославі Кончак, яка цілий день малювала на дитячих ручках і личках майстерні візерунки.
 
 Традиційно відбувся футбольний турнір між українськими командами Чикаго й околиць. Переможці були нагороджені кубками.
 
Насамкінець було проведено конкурс вишитих костюмів і переможницею вийшла ведуча Анна Лукач. Були переможці і серед найменших учасників – їх батьки тримали на руках.   Усі вони отримали призи і гучні оплески. В конкурсі на краще виконання української пісні і прочитання вірша переможцями стали пані Віра та Богдан Маринюк.
 
І неможливо не згадати про ті смаколики, які приготували українські господині. Це і український борщ , і голубці, і вареники (їх було наліплено понад чотири тисячі), і тушкована капуста з м’ясом, печена ковбаса, варена кукурудза і, звичайно, шашлики. Можна було поласувати смачною випічкою та запашною кавою.
 Під час толоки «Помаранчева хвиля»  провела збір підписів під протестом на заяву президента Росії Д. Медвєдєва.
 
Завершилось свято танцями просто неба під супроводом ансамблю «Глорія». Здавалося, відгомін українських коломийок чули аж в Україні …
 
«Помаранчева хвиля» висловлює велику подяку за допомогу в проведені української толоки: Марті Андрусейко,Віктору Івасюку, Надії та Ігорю Петришиним , Катерині Зварич, Тетяні Нарожанській, Марії Андрійчак, Богдану Фігелю, Марії Смазі, Марії і Володимиру Михайлюкам , Тому Умястомському, Галі і Зеновію Гоям ,Катерині Пекар , Зоряні та Івану Скельчевим , Павлу Вердицькому , Михайлу Федюку ,Тарасу Сулимі, Тані Зубрицькій, Ганні Лазарович, Любі Шевчик, Галі та Ігорю Стецишинам, Марії Гончар, Олександру Рожко, Наталі Легкій, Любі Роспопі , Любі Андрушків, Анні Рамах, Нелі Гавриленко, Наді Довгайчук, Діані Медвідь, Зеновію Модрицькому, Тарасу Кострибі, Юрію Вільчинському, Лесі Прядко та ін. Різного віку і з різних куточків України, ці люди об’єднались тут в Америці і своєю працею роблять велику справу для нашої Батьківщини.
 
Подяка за інформаційну підтримку газеті «Українське Слово» (головний редактор Оксана Кушіцька), Українському незалежному радіо (Оксана Чуйко) , настоятелем українських церков в місті Чикаго – Святих Володимира та Ольги, Святого отця Миколая , Святого Йосифа, Святого Андрія Первозванного.
           
Наталя ПОДОЛЬЧАК,   
«Українське Слово»

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.