nav-left cat-right
cat-right

Боротьба з грипом

Українське Чикаго
 

Чужої біди не буває

В Україні внаслідок грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій померли 344 людини, зокрема, за добу з вівторка на середу – 18. Про це «Українському Слову» повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров`я України.
За даними відомства, станом на 18 листопада, загалом в Україні зареєстровано 1 млн. 502 тис. 345 випадків захворювання на грип та ГРВІ. Госпіталізованими за весь час епідемії (з 29 жовтня) були 85 тис. 904 людини. 233 людини перебувають у відділеннях реанімації, 42 – на штучній вентиляції легень. Епідемічний поріг перевищений у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях, а також у Києві.
В зв’язку з такою складною ситуацією українська громадська організація «Помаранчева хвиля» (Чикаго) негайно провела збори, на яких було вирішено кошти у сумі 10 тисяч доларів для допомоги співвітчизникам. Був створений координаційний комітет з допомоги Україні. Першочерговим завданням комітету було сконтактуватись із фірмами, які могли б забезпечити масками за найдешевшими цінами. Завдяки організаторським здібностям та енергії голови ГО «Помаранчева хвиля» лікаря Галини Бориславської перша партія респіраторних масок була відправлена в найкоротші терміни. Велику знижку при доставці гуманітарного вантажу на Україну надала фірма «Калина». Щоб гуманітарна допомога вчасно прибула за призначенням, люди працювали в позаробочий час. Всього було відправлено 42 тисячі респіраторних масок у 27 населених пунктів Західної України, а також у Київську та Полтавську області. Головні отримувачі – сиротинці, дитячі будинки, інтернати, будинки для людей похилого віку, церкви та лікарні. Слова вдячності та поваги вже почали надходити на адресу УГО «Помаранчева Хвиля» від дирекції Сокальської школи – інтернату для дітей з фізичними вадами та Самбірського сиротинця.
Оргкомітет ГО «Помаранчева хвиля» телефонічно зв’язувався з міністром охорони здоров’я Василем Князевичем та його заступником Ігорем Яковенком, щоб дізнатись, яка допомога ще потрібна.
УГО «Помаранчева хвиля» висловлює подяку жертводавцям, а також усім, хто доклався до цієї доброчинної справи: члену директорії Українсько-Американської Федеральної Кредитної Спілки Віктору Войтихіву, представнику Українсько-Американського лікарського товариства Північної Америки пану Ігорю Драганчуку, члену парафіяльної ради церкви св. Андрія Первозванного Ліді Трухлій, директору фірми «Калина» Ярославу Коту, пані Оксані Чуйко («Українське незалежне радіо»), Юрію Вільчинському з донечкою Софією. Щира подяка також членам  «Помаранчевої хвилі»: Худику Ігорю, Петрусяку Олегу, Купчаку Ярославу, Сороці Юрію, Фігелю Юрію, Музиці Олегу, Яцковському Роману, Костелині Луці, Фігель Лесі, Лукач Анні, Чернишовій Тані.
Для тих, хто не байдужий до проблем співвітчизників і може допомогти фінансово, подаємо рахунок УГО «Помаранчева хвиля»: 110200 у Кредитівці «Самопоміч».
                                                                                            Наталія Подольчак,
«Українське Слово»

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.