nav-left cat-right
cat-right

Ціна гріху і нашого мовчання

Газеті «Час і події» в її 15-річчя

Цими днями газета «Час і Події» святкуватиме свій ювілей – 15 років. За цей час газета перетворилась в поважний друкований орган, який і далі зберігає тенденцію до подальшого росту. То ж хочеться приєднатись до привітань, які завтра складатимуть гості на вечірньому бенкеті в честь цієї події. Газета справді є патріотично налаштованою, дає україномовним читачам досить всесторонню, цікаву і об’ємну інформацію.

Але завтрашній вечір міг би стати також причиною для застанови і, можливо, слушною нагодою для того, щоб вирішити одне досить важливе, хоч для когось і неприємне чи можливо другорядне, питання. Мова йде про несумісність реклами окультних практик, магів, екстрасенсів, астрологів, які мають місце в наших двох україномовних газетах «Час і Події» та «Українське Слово» з високими церковно-християнськими нагородами, які розміщені на їх титульних сторінках. Про це я писав раніше (див тут).

Виглядає на те, що є дві видимі причини такої несумісності: це брак релігійної-християнської свідомості і брак фінансування газет. Щодо першої, то варто було би всім віруючим християнам (людям, які себе такими вважають) уявити собі, що це була би реклама, наприклад, наркотиків, чи якогось фізичного насильства. Ми всі, звичайно, обурились би: «Як це можливо? Це неприпустимі речі, як можна рекламувати культ смерті чи насильства?!…». Але увага! ХРИСТИЯНИ! Tут мова йде про незмірно страшніші речі! Mова йде про рекламу вбивства не тимчасового життя на землі (згідно з християнським віровченням), а про рекламу вбивства наших душ!!! Про втрату ЖИТТЯ ВІЧНОГО! «Яка користь людині, як світ цілий здобуде, а занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу?» (Мт. 16, 26). Адже людина, яка вдається до таких практик, допускається тяжкого гріха – порушення ПЕРШОЇ Заповіді Господа. Це в свою чергу веде до втрати Божої Благодаті і, у випадку нерозкаяння, людина втрачає будь-який шанс на Спасіння. Хто цього не знає, християни? Це є ази дитячого Катехизму.

Чому ми віруючі люди мовчимо на цей гріх, чому таким чином поповнюємо чужий гріх? Невже ми цього несвідомі? Саме з мовчазної згоди в суспільстві речі аморальні стають з часом «моральними», доводячи це вже своєю кількістю. Нас заставляють звикати. Але ж сказано у Святому Письмі: «Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи свою дочку переходити через вогонь; нікого хто ворожить чи кидає жеребом, або заговорює або волхвує; або нашіптує або викликає духів, або віщує, або розпитує мерців. Бо огидний для Господа кожен що це робить, і саме за ці звичаї Господь Бог твій, проганяє народи ці перед тобою» (Втор. 18, 10-12). «Горе серцям боязливим та рукам охлялим, та й грішникові, який двома стежками ходить. Горе серцю байдужому, бо не мавши віри буде воно беззахисне» (Сир. 2, 12-13). Церква, Святе Письмо часто і виразно про це говорять.

Читайте детальніше тут, також тут. Погляньте в Святе Письмо: Лев. 19:31; 20:6; Іс. 8:19; Езек. 13:17-23; Соф. 1:4-9; Езек. 14:1, 11; Міх. 3:9, 11; Од. 22:14-15; 1 Кр. 6:9-10; Гал. 5:19-21. Ось, що говорить Катехизм Католицької Церкви у розділі “Воржбитство і чаклунство”: «Усі форми ворожбитства потрібно відкинути: вдавання до сатани чи до демонів, викликання померлих чи інші дії, що помилково передбачають розкриття майбутнього. Звернення до гороскопів, астрології, хіромантії, тлумачення віщувань, прагнення панування над часом, над історією і зрештою над людьми, як і бажання ввійти у спілку з окультними силами. Вони вступають у суперечність із вшануванням і повагою. Які поєднані з любовним страхом, що їх ми зобовязані віддавати єдиному Богові» (пар. 2116).

Цей гріх не обмежений жодними конфесіями. Зрештою, основні світові релігії мають аналогічне ставлення до цього. Той хто не знає гріху не має. Але що відповідатимуть Господові ті, хто про це знав і мовчав. Кожен з нас відповідатиме перед Господом, чому мовчав – хто за незнання, хто за страх, хто за славу, хто за вигоду… І про те, чому говорив про любов до ближнього і мовчки спостерігав, як ближній, можливо несвідомий, губить свою душу… Ми багато дискутуємо про церковно-конфесійні питання, про релігійно-політичні.., а задуматись над тим, які ми є християни насправді, не маємо часу чи потреби!!! Якщо за рекламу своїх послуг платить газеті магістр окультних наук, Афінська жриця, то хто оплачує сторінку гороскопів?! До речі, чому на жрицю ніхто не подасть у суд за брехню і оману. Адже на російському радіо 1240 три роки тому вона назвала себе православною християнкою, тут же пропагуючи ворожіня, визнаючи реінкарнацію і т.п. Це варто нагороди Рівноапостольного Князя Володимира?!… Не доведи Господи нагородимо ще колись і самих ворожбитів-рекламодавців за стабільну фінансову підтримку…

Кажуть, кілька років тому плата газеті за друк реклами ворожок становила дуже промовисту суму – рівно 30 (!) доларів. Чи це випадково? Єврейські первосвященники не взяли гроші Юди, бо сказали: «Їх не годиться брати до скарбоні, бо це ціна крови» (Мт. 27, 6). Чому ми спокійно кладемо в скарбоню гроші, які є ціною наших душ, ціною Життя Вічного? Тож всім працівникам наших україномовних газет, кореспондентам, членам редколегії, всім, хто вважає себе християнами, варто задуматись – чи не є в моїй платні оті «юдині срібняки»… І скільки коштує моє мовчання. Кажуть, що так може думати релігійний фанатик, на дворі 21 століття… Але, даруйте, що змінився гріх? Чи змінилося наше ставлення до нього? Господь сьогодні такий, як вчора і як мільйони років тому, і Заповіді Його незмінні.

Свого часу такі священники, як о. Михайло Кузьма, о. Богдан Калинюк, о. Микола Бурядник, піднімали це питання, але чомусь ширшої підтримки і розуміння вони не oтримали… Мене особисто підтримав і благословив наш Владика-емерит Інокентій. Невже це не варте уваги!? Чому все залишається без змін? Дивно виглядає інтервю з о. Іваном Ковтуном (дуже цікаве доречі) поруч із рекламою магістра окультних наук. Шкода, що кореспондент не була присутня на реколекції, де о. Іван відкрито осуджував і застерігнав всіх нас від гріхів ворожіння, забобонів, про байдужість нашу до поширення гомосексуалізму і т. п. Про нашу формальність віри, нашарування язичницьких практик відкрито говорив і о. Тарас Барщевський на недавніх місійних науках. Як ми не розуміємо, що статті на християнську тематику явно дисонують із цінником послуг ворожки.

Це компроментує не тільки ту церкву, яка дала орден Хреста Рівноапостольного Князя Володимира, але й все християнство взагалі. Це тільки лихий хоче придати цьому якийсь «політично-некоректний зміст», щоби відволікти увагу, применшити значимість і вагу цього явища, мовляв у нас зараз є набагато глобальніші справи. То правда, багато є важливих справ. Але невже спасіння душ людських не вартe уваги? Кажуть, що не варто на цьому наголошувати, бо антирекламa є теж реклама. Люди, то чи ми маємо мовчати проти алкоголізму, розпусти чи наркоманії, бо спричинимося ще до більшого їх розповсюдження?.. Поспілкуйтесь із своїми знайомими і ви дізнаєтеся, скільки сьогодні наших співвітчизників вдаються до послуг цих магів. Християни, чи можуть наші важливі заходи, забави, конференції, конгреси і симпозіуми переважити ціну і вагу бодай одної втраченої душі? Невже ми не розуміємо, що така байдужість є ще й корисним грунтом для новітніх розколів та сект в наших Церквах й появи чергових «Догналівців»?

Щодо фінансової складової цього питання, можливо, варто всім свідомим християнам-рекламодавцям під час оплати своїх реклам дoдавати якийсь відсоток, щоб покрити фінансові втрати від зняття цього відвертого антихристиянського контенту зі сторінок наших газет!? Поза тим, бажаю ювілярці-газеті і всім нам найпершe Божої Мудрості, Чистої Совісті, Світла і Добра.

З повагою,

Ігор Худик

28 квітня 2011 р.

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.