nav-left cat-right
cat-right

Протест проти Януковича: Відгук

 Дивитись фото

Ігор Худик

Станьмо за Правду!

В неділю,  6-го лютого  біля Генерального консульства України в Чикаго відбувся мітинг-протест  представників української громади Чикаго, організований УГО «Помаранчева Хвиля». Від імені Ради організації, висловлюю глибоку подяку всім учасникам  цього заходу, які незважаючи на погану погоду, взяли участь в цьому протесті, заявивши цим свою активну і принципову громадську позицію щодо подій, які зараз відбуваються в Україні. Дякуємо кредитівці «Самопоміч» за надану допомогу в організації цього заходу, а також за інформаційну підтримку дякуємо «Незалежному Радіо», газетам «Час і Події», «Українське слово» та отцям-настоятелям. Це було логічне продовження написання відкритого листа, якого ми адресували ще  позаминулого тижня чинній українській владі. Ми як частка  багатомільйонної української діаспори цим заходом доповнили багаточисельну хвилю протестів, заяв і відкритих листів, які сьогодні линуть в Україну з усіх куточків світу. І це є дуже важливо! Ця підтримка конче потрібна всім тим, хто сьогодні опинився за гратами через свої політичні переконання, за свою свідому, патріотичну громадську позицію. Ця підтримка є потрібна всім тим, хто не хоче і не може миритися з брехнею, цинізмом і цим беззаконням, яке твориться у нас вдома, в нашій Україні, руками діючої  «української» влади. Це також конче потрібне і самій владі. Нехай вона знає -  ми не спимо, нам на чужині не байдужа доля нашого народу!

Розчарування попередніх років в нас не забрали ні почуття людської гідності, ні бажання постояти за правду, за кращу долю нашої України, а вона цього вартує… Кажемо нашої. Тому що тут, в країнах поселення, незважаючи на порівняно кращий добробут в повсякденному житті, як ніде більше відчуваємо невимовну тугу, любов і співчуття до рідного краю, до рідної землі, і ці почуття не можливо нічим замінити. Як і шість років тому, святий обов’язок постояти за правду, за справедливість спонукає нас до дій, до спротиву брехні й лицемірству. Віримо – це тільки початок… Стояти за правду –  ніколи не є соромно і не є даремно, як це багато хто сьогодні, нажаль, говорить. Очевидно, ми не побачили так швидко того, про що мріяли на Майдані 2004, така природа людська – ми хочемо вже, хочемо сьогодні, або ще хоч за свого життя… Але ми мусимо й застановитися над тим, що природній вік людини є блискавкою, коротким спалахом на відтинку загальної історії народу. Тут варто задуматись і над нашою схильнісю до надмірних емоцій і, часто, відсутністю обєктивного самоаналізу власних дій і вчинків. Ми самі завзято вибираємо собі кумирів, одягаємо корони, власноручно «малюємо німби» їм і  полехшено розходимось по домівках з надією, що «ВОНИ» за нас все зроблять – самі змінять наше життя на краще, але в той же час не вважаємо за потрібне змінювати самих себе… Народ вартий свого короля! Кожен з нас повинен подивитись Правді в очі, і через власну Совість, запитати себе: «Що я на своєму місці зробив, роблю і можу зробити для свого ближнього, для свого народу, для своєї Батьківщини? Що я зробив для подолання корупції, брехні, лицемірства, несправедливості…?» Напевно, перед Всевишнім кількість нулів у хабарі не міняє суті справи, 100 гривень дані «даїшнику» пересічним українцем, напевно, мало чим відрізняються в Божих Очах від мільйонів, даних продажному депутату у ВР України…  Ми повинні брати приклад із сотень і тисяч наших Героїв, що ціною власного життя стояли за Правду і майбутнє своїх поколінь, не турбуючись про себе! Не тільки для пам’ятників і помпезних імпрез даються Герої народу з Гори, а в першу чергу – для прикладу й наслідування.  Тому події останніх років, нездатність колишніх лідерів майдану дійти згоди в розбудові нашої країни не повинні стати джерелом байдужості і  розчарувань. Це, нажаль, не є одинокою подією в історії нашого народу. Власні амбіції знову переважили ціль і мету. Час розставить все на свої місця. Кожен з них відповідатиме за свої діла не тільки перед нащадками, а й, як і кожен з нас, перед Вічністю. Але ми, не повинні сьогодні соромитись своїх власних світлих почуттів і вчинків, з якими ми виходили на  майдани по всьому світу в 2004 році. Задумаймось – такі моменти даються народам не часто… Належні оцінки цього будуть ще попереду, адже недарма теперішня влада викинула із підручників історії України події Помаранчевої революції разом із Геноцидом 32-33 років і періодом визвольної боротьби УПА під час Другої світової війни.

Багато хто сьогодні розчаровано каже, що наші з вами протести і звернення нічого не дають… Це не правда. Декілька місяців тому Володимир В’ятрович під час відвідин Чикаго наголосив на тому, що в Україні патріотичні сили покладають дуже багато надій на реакцію і підтримку діаспори. Пам’ятаймо про це! Ми повинні робити все від нас можливе, щоб донести  цій антиукраїнській владі і всьому світові своє ставлення до цього беззаконня, яке ми бачимо зараз в нашій Батьківщині. Байдужість і внутрішня ворожнеча – це те, на що сьогодні розраховуює антиукраїнська влада в Україні, це і є ті споконвічні спільні  наші вороги…

Єдність і наполегливість та щире бажання  ділом, а не лише словом послужити справі доведуть нас до спільної мети, до здійснення наших мрій. Якщо відкинемо марнославство і єгоїзм,  візьмемо з собою Правду Віру і Любов – Господь допоможе нам! Будьмо певні цього, світова історія людства доводила це неодноразово!

Нижче, до вашої уваги подаємо резолюцію мітину – протесту, яку було передано працівникам Генерального консульства України в Чикаго.

Ігор Худик

Голова УГО «Помаранчева Хвиля»

Дивитись фото

 Фото: Орест Бровар

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.