nav-left cat-right
cat-right

Протест проти Януковича: РЕЗОЛЮЦІЯ

Дивитись фото

МІТИНГ ПРОТЕСТУ

ПРОТИ ДІЙ УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ НА ЧОЛІ З В. ЯНУКОВИЧЕМ

CКЛИКАНИЙ УГО „ПОМАРАНЧЕВА ХВИЛЯ” ЗА УЧАСТІ ШИРОКОГО КОЛА ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ ЧИКАГО

6 лютого 2011 року

Генеральне консульство України в Чикаго

РЕЗОЛЮЦІЯ

Ми, українська громада Чикаго, як частина багатомільйонної української діаспори з великим занепокоєнням спостерігаємо за розвитком небезпечних подій в нашій Батьківщині. Приєднюючись до багаточисельних протестів представників світового українства, висловлюємо рішучий протест проти режиму діючої влади на чолі з пезидентом Януковичем і як патріоти і громадяни України проголошуємо наступні вимоги:

1. Припинити політичні репресії проти опозиційних політичних партій, громадських організацій, діячів культури і мистецтва. Припинити використання адміністративної машини з метою розправи та залякування.

2. Негайно звільнити з-під арешту усіх затриманих опозиціонерів (список додається), змінивши, якщо цього вимагає закон, запобіжний захід з утримання під вартою на мякший. Забезпечити обєктивне та прозоре розслідування порушених справ виключно рамках закону та без застосування адміністративного тиску чи будь-якого іншого впливу на правосуддя.

3. СБУ та повинна припинити тиск і переслідування опозиційних патріотичних сил і виконувати свою першочергову функцію в державі – займатись її безпекою!

4. Припинити ревізію історії України, зокрема відміну звань Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича.

5. Відновити роботу музеїв, архівів і дослідницьких інститутів у вивченні правдивої історії нашого народу.

6. Відкликати свою минулорічну ганебну заяву в Стразбурзі перед Радою Європи, в якій ви заперечили факт Геноциду українського народу, порушивши відповідний Закон України.

7. Провести відкритий аналіз причин і наслідків так званих «Харківських угод», які були підписані вами минулого року.

8. В судовому порядку розглянути злочинну антидержавну діяльність чинного мінісра освіти, молоді і спорту Д. Табачника, зокрема:

а) порушення Закону України Про державну мову – під його егідою статус російської мови набув офіційного поширення на рівні державної;

б) антидержавні рефрми у галузі вищої освіти, які спрямовані на знищення української науки і освіти, обмеження доступу до надбань світової науки та культури, поверняння України в сферу впливу імперської ідеології сусідньої Росії;

в) перевидання підручників з історії України в угоду колишнім гнобителям нашого народу, замовчування злочинів світового масштабу та фальсифікація історичних фактів і документів;

г) вилучення з підручників української літератури творів про Геноцид українського народу та період визвольної боротьби, роль УПА у Другій світовій війні;

д) суттєве скорочення фінансування одного з найпрестижніших українських ВУЗів – Києво-Могилянської академії, в результаті чого даний заклад вимушений скоротити близько 40% викладацького складу;

е) безпрецедентні неодноразові і публічні українофобські висловлювання цього держслужбовця, які можна трактувати як розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі та зазіхання на територіальну цілісність України;

є) закриття україномовних шкіл в Україні.

9. Чітко дотримуватись чинної Конститтуції щодо релігійних прав і свобод, припинити тиск на УПЦ КП та пов’язані з цим рейдерські захоплення храмів і церковного майна.

10. Прийняти рішучі заходи проти сепаратистьских організацій і їхніх дій на території України та проаналізувати їхню підтримку з боку сусідніх держав; негайно розслідувати джерела розкольницьких дій у двох найчисельніших церковних громадах України, які стоять на державницьких засадах, це – вищезгаданої УПЦ КП та УГКЦ.

11. Заборонити діяльність комуністичної партії, яка несе повну ідеологічну, моральну і матеріальну відповідальність за вчинені і повністю доказові масові злочини проти власного народу. Зважаючи на повністю підконтрольну законодавчу владу та доступ до доказової інформації, ця відповідальність лягає на діючу владу.

12. Припинити наругу над Конституцією України, в судовому порядку розглянути порушення, які відбулися під час останнього голосування у ВР щодо змін до Основного Закону України, а також проаргоментувати причини для продовження терміну дії виконавчої і законодавчої гілок влади в Україні.

13. МЗС України негайно відреагувати на останні події, направленні проти української громади в Росії, зокрема обшуки і закриття української бібліотеки в Москві та повну реорганізацію громадських і культурних об’єднань українців в Росії.

Постановляємо:

1. Через Генеральне консульство України в Чикаго направити цю Резолюцію Президенту України В. Януковичу. Ці вимоги адресуємо саме В. Януковичу, оскільки всі гілки влади в Україні зараз перебувають під впливом і відповідальністю очолюваної ним політичної сили – Партії Регіонів.

2. Донести зміст цієї резолюції, а також текст „Відкритого листа до української влади”, прийнятого радою УГО „Помаранчева Хвиля” (додається), до відома усієї міжнародної громадскості.

Закликаємо усіх українців, усі українські організації та усі проукраїнські сили приєднатися до цієї резолюції.

Слава Україні!

Відкритий лист до української влади

Дивитись фото

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.