nav-left cat-right
cat-right

Загальні збори організації 2009

Лука Костелина

Олег Музика обраний головою УГО „Помаранчева Хвиля”

У неділю, 6 грудня 2009, відбулися загальні звітно-виборні збори Української Громадської Організації „Помаранчева Хвиля”. Зібрання відкрила голова Організації д-р Галина Бориславська. Ділова робота зборів почалася молитвою і вшануванням хвилиною мовчання колишнього члена Ради св. пам’яті інж. Лева Боднара, в першу річницю його відходу у вічність.

До ведення роботи зборів було обрано президію, яку очолив Роман Яцківський, заступником Луку Костелину, секретарем Олега Петрущака. Присутніх було 52 особи, з них право голосу згідно поданого Лесею Фіґель списку, мали 32 особи. Після затвердження Лічильної та Номінаційної комісій, було приступлено до основної частини зборів – звітування.

Першою про діяльність УГО „Помаранчева Хвиля” звітувала голова – д-р Галина Бориславська. З її обширного звіту присутні довідалисяя про виконану на протязі року роботу, різноманітну й багату. Вона охоплювала такі сфери: громадську роботу, благодійну та доброчинну, культурницьку, розвагову, пропагандистську, влаштування ширших громадських сходин, написання листів до різних гілок влади в Україні, співпрацю із засобами масової інформації – радіо та газет, зв’язок з парафіями в Чикаґо та передмістях. Не зупиняючись на деталях звіту, треба, однак, вирізнити проведення Свята Героїв, присвяченого провідникові Українських Націоналістів Степанові Бандері з наоди 100 – ліття від дня народження, на якому зі святковим словом виступила професор Університету Львівської Політехніки, член ВО „Свобода” Ірина Фаріон, проведення демонстрації під німецьким консулятом у Чикаґо на захист Івана Дем’янюка, влаштування імпрез „Українська толока” та зустріч Старого-Нового року.

Детальні звіти про окремі ділянки праці подали референти: Ігор Худик – про доброчинну працю УГО „Помаранчева Хвиля”, Юрій Сорока – про діяльність на молодіжному й спортивному відтинках, Анна Лукач – про мистецько-культурну діяльність, Леся Фіґель подала фінансовий звіт. Про працю інших референтур розказувала у своєму звіті голова УГО. Відрадним було те, що в окремих заходах діяльності, відповідно до потреб, були задіяні не тільки члени Організації, але й численні прихильники. Прикладом може послужити „Українська толока” в підготовці й переведенні якої брало участь біля 60 осіб. Такий фактор позитивно впливає на діяльність Організації.

УГО „Помаранчева Хвиля” – молода організація, якій сповнилось ледвве 4 роки. І якщо приглянутися до її благочинної праці, цифри говорять багато. Як прозвітував Ігор Худик, у цьому році з каси Організації були виділені наступні пожертви-датки:

5,836.00 – допомога Україні на подолання епідемії ґрипу
2,500.00 – даток на видання книжки про УПА (Літопис УПА)
2,000.00 – для Вскукраїнського Об’єднання „Свобода”
1,100.00 – допомога ветеранам УПА в Україні
490.00 – на підтримку „Незалежного радіо”
500.00 – різним українським церквам в місті Чикаґо
200.00 – даток на працю UNIS
Разом: 12,626 дол.

У названій цифрі не включені недавні датки на допомогу Україні, що люди вклали на рахунок УГО „Помаранчева хвила” в касі „Самопоміч, де згідно останніх даних є сума 1,250.00 дол. Ці кошти будуть використані на придбання медикаментів, необхідних хворим в Україні. До речі, Організація вже отримала листи-подяки за допомогу, надану в листопаді 2009.

Вищезгадані датки – це кошти здобуті працею Організації. Треба, однак, підкреслити, що УГО „Помаранчева Хвиля” ніколи не могла б допомагати потребуючим без підтримки, Української Спілки „Свмопоміч”, яка завжди щедро підтримує УГО „Помаранчева Хвиля” в її різних заходах. Це було підкреслено в звітах, і було висловлено велику й глибоку подяку цій Українській фінансовій інституці. За Ревізійну комісію звітував Михайло Федько.

Після звітів була дискусія, в якій присутні торкалися різних питань стосовно членства Організації, її розбудови, тощо. У зв’язку з тим, що в продовж року деякі особи вийшли з Ради Організації, в дискусії було наголошено, що УГО „Помаранчева Хвиля” – це громадська оганізація, горда зі своєї назви, в якій відчувається патріотичний дух українського народу незалежно від політичних розшарувань свого членства.
Після дискусії, збори висловили признання за працю Раді, що відходить. Після цього була обрана нова Рада у кількості 15 осіб із заввагою, що, відповідно до потреб, Рада зможе кооптувати додаткових членів. З п’яти кандидатів головою УГО „Помаранчева хвиля” було обрано Олега Музику, який в своєму виступі підкреслив потребу на громадський вектор праці.

Перед закінченням Зборів Олег Петрущак зачитав листа-звернення до німецького амбасадора Клавса Шаріом в США з приводу суду над Іваном Дем’янюком. В листі було підкреслено, що Іван Дем’янюк судом Ізраілю був оголошений невинним, та що німецький суд не має юридичних та моральних підстав судити негромадянина Німеччини. Це тим тільше, що Німеччина оголосила амнестію для всіх німців, що мали відношення до будь-яких подій в Другій Світовій війні. Присутні ухвалили зміст листа і запропонували вислати копію Президентові України Вікторові Ющенку.

Загальні Збори закінчено відспіванням Національного гімну.

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.