nav-left cat-right
cat-right

Невже на це немає ради?

Ігор Худик 03.23.2010 р.Б.

Пройшло вже більше півроку, як я звернувся із відкритим листом до громади про несумісність антихристиянської реклами в наших україномовних чікагських газетах з їхніми високими релігійними нагородами, які вони отримали колись з рук Київського Патріархату за просвітницьку християнську релігійну діяльність. Мусимо віддати належне, що багато корисного, патріотичного і релігійного ми можемо почерпнути в цих виданнях, але як це все поєднати з відвертою рекламою сучасних магів, астрологів, різного роду цілителів і ворожбитів, якими рясніють сторінки цих газет. Не хочу повторюватись з цього приводу, це можна прочитати на вебсторінці організації «Помаранчева Хвиля» www.orange-wave.com : «З якого краю моя хата?..».

На неодноразові звернення про те, що ці високі церковні відзнаки повинні цих видавців зобовязувати в виборі інформації яку вони пропагують, редактори відповідають щось на кшталт : “… що ви в тому розумієтесь – от священники ж мовчать!”, або ..”ми є вільна, комерційна преса”… і т.д. Багато людей «ведуться» на цю рекламу і із своїми різноманітними проблемами звертаються не до Господа, а до ворожок, до магів, і це через свої незнання. Час від часу ці маги чи жриці, як вони себе називають, виступають на радіо і на запитання слухачів, як вони повязують свою діяльність з Християнством, вони відповідають, що являються “истинно-православно верующими”…? І це незважаючи на амулети, замовляння, обкурювання, викликання духів, реінкарнації і багато різних антихристиянських речей, які вони за відповідну плату, надають нашим людям. Яке блюзнірство!? Знаємо, що з огляду Церкви не існує «білої»,чи «чорної» магії, все це однаково огидне в Очах Божих.

Під час останніх відвідин Чікаго Його Святістю Патріархом Філаретом, я передав копію цього звернення і самі газети, особисто Єпископові Єпіфанієві, керуючому справами Київської Патріархії, який тоді супроводжував Патріарха. Здавалося б, буде якась реакція, про те на диво нічого не відбулося. Правда, на момент приїзду Патріарха, реклама майже зникла, але по відїзду Патріарха, все стало на «свої місця» і набрало ще більшого розмаху. Так одна із газет після цього надрукувала велику статтю про зустріч редакції газети з Патріархом, при спільному розгляданні газет, згадавши завбачливо, як своєрідну сатисфакцію, нагороду від Патріарха. Не знаю, можливо йому подавались вибіркові сторінки, не хочеться вірити що Патріарх спокійно дивився б на цю диявольську пропаганду… Шкода, що Патріарх не побачив, що через декілька днів після цього а саме на титульній сторінці 44-го номеру «Українського Слова» за 29 жовтня 2009 року була розміщена фотографія Патріарха в колі поважних людей української громади, а внизу, через одну стрічку яскравий надпис реклами клубу «Мартіні» – «Hоlloween Sexy Party!!!… Найцікавіша і найсексуальніша ніч жахів!!!», ?.. Це звичайно не ворожки – вони посіли наступні сторінки, але що це, є?, – відсутність смаку, нерозуміння елементарних речей, байдуже і формальне відношення до всього святого, засліплене простим зароблянням грошей? То за що ж, нагороди даєм, християни? Чому байдуже дивимось на це, ті – хто має це розуміння. Бо хто не знає, той гріха не має, а хто знає – той і відповідає, і відповідатиме, як вчить нас Свята Церква, колись перед Богом, за себе і за тих що не знали. Не було напевно поблизу священника до якого я б не звернувся із цією проблемою, всі як один погоджуються, що це велике зло в очах Божих, погоджуються, що мало уваги цьому приділяється, що це важке і складне питання, яке потребує не простих рішень, що антиреклама стане рекламою іт.д…Є в цьому певна рація, але до певної межі. Не можемо ж ми, мовчати на розгул наркоманії і розпусти, боячись, що зробимо їм рекламу, бо маєм розуміння, що це є зло проти якого не маємо права мовчати. Хтось обіцявся взяти це під особистий контроль і підняти цю проблему на Церковній Раді… Але, на разі – тишина, «а віз і нині там!» Видається, дійде до того, що Церкві не залишиться нічого іншого, як дати нагороду самим «рекламодавцям-ясновидицям – за довголітню і стабільну фінансову підтримку цих газет». Все це, якось дивно мені нагадує, те що бачив колись в Україні. Невже це, оті до болю знайомі «свої люди», «впливові круги», «корисні звязки», вимушені обставини… Не дай Боже!, це ж елементи корупції, яку ми всі так ненавидимо, і закликаємо до боротьби проти неї!…

Розумію, що ці газети є незалежними комерційними виданнями і вільні друкувати все, що вважають за потрібне, але чому громада, а особливо Церква, робить вигляд, що нічого не бачить і не чує. Хто, як не Церква повинна сказати відкрито своє вагоме, компетентне слово, хоча б у своїх, власних засобах інформації, не вдаючись до прізвищ, звернень, назв і нагород, просто недвозначно і відкрито висловити свою позицію до цього гріху, якщо звичайно він таким є. Церква має обовязок застерегти своїх вірних від небезпеки тяжкого гріха, залишивши вільний вибір за людиною. Від кого ховаємось? Кого боїмося, воїни христові?, а ми такими призвані бути… Адже газети, як засіб масової інформації є не лише просто чийсь приватний, комерційний проект – це перш за все спосіб формування і виховання громадської думки, а на кого ж, як не на нас з вами українці, орієнтовані україномовні газети?.. По при свою незалежність, ці газети видаються для нас, християни!, їх беруть в руки наші діти. Як їм потім пояснити, що ворожіння і хрест несумісні, і їх до купи звели тільки людська немічність, байдужість, корисливість чи просто страх взяти на себе відповідальність сказати – досить!. Не вже це такі дрібязкові речі, які не варті нашої уваги. Маса людей, часто через недостатні знання елементарних християнських Правд, допускаються тяжких гріхів, відповідати за які, доведеться не тільки їм самим але і їхнім дітям і онукам. Про це виразно говорить Святе Письмо та Церковна традиція незалежно від конфесії. Один з моїх приятелів, привселюдно пообіцявся особисто докластись до вирішення цієї проблеми, згодом після багатьох розмов, дійшов до висновку, що цю проблему можна вирішити тільки фінансово, а саме оголосити збір грошей в громаді для викупу рекламної площі, занятої антихристиянською рекламою. З одного боку, це слушна пропозиція, хоч і не нова – я з нею звертався і до газети і до Церкви, ще два роки тому. (нажаль не вийшло), але з другого боку – це виглядає як своєрідний шантаж. Ну!, чи можите ви собі уявити наші газети з Тризубом на першій сторінці (так для «замилення ока»), які друкують патріотично налаштовані статті і тут же, впереміжку подають антиукраїнську, ворожу нам рекламу?.. Це нереально, правда?!, Ми всі висловили б дружній, обурливий протест, і заставили б їх негайно замовкнути (було це вже). А чи можете собі уявити, що ми, замість рішучого і відкритого протесту, вели розмову про збір коштів на викуп антиукраїнської реклами. Смішно?!, правда?!… Отож бо!, виглядає що, наша патріотична свідомість таки трохи вища ніж релігійна…Шкода що так! Коли ми зрозуміємо, що це взаємоповязані речі, які в нормальному суспільстві повинні зайняти відповідні місця: Бог і Батьківщина.

Проте, попри сьогоднішню, дозволю собі сказати, страусину нашу поведінку, лишаюся з надією, що можливо дійсно знайдуться в громаді хоча би кошти, аби допомогти привести у відповідність нагороди наших газет з їхньньою діяльністю. Можливо, тільки мова грошей буде більш зрозуміла, і таким чином вдасться добитись усвідомлення того, що відбувається. Якщо і це не є можливим, то таки варто газетам самим забрати церковні нагороди із титульних сторінок, що б не компроментувати хоч ту Церкву яка дала ці нагороди і продовжувати писати те, що вважають за потрібне. Це правда – газети потребують чималих витрат, але коли я намагався взнати суми від цих рекламодавців, виявилось, що це далеко не основні джерела доходу газет, і скажімо церковні громади могли б спокійно замовити на ці суми свою власну рекламу. Маю також надію, що Свята Йорданська Вода, при цьогорічному посвяченні офісу редакції «Час і події» таки очистить газету від антихрисиянського бруду, а присутність священника і відсутність його зауважень чи докорів, не буде сприйматися, як «зелене світло» до подальшого заробляння «Юдиних срібняків».

Р. S. 14 квітня 2010 р., у Верховній Раді України зареєстрований законопроект про заборону діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, астрологів, хіромантів та послуг з передрікання долі, і як не дивно, одностайними були всі і опозиція і провладні партії, навідь комуністи!!! Невже, навіть вони, невіруючі комуністи, є більш свідомі, ніж ми з вами – брати і сестри во Христі!?…

Comments

Коментувати

You must be logged in to post a comment.