nav-left cat-right
cat-right

Громада розважалася на „Українській толоці – 2010”

Лука Костелина

У нас завелася традиція: коли літо вже добігає до кінця, тоді у вихідні дні організовуємо на свіжому повітрі різні літні імпрези розважального порядку – пікніки, фестини, фестивалі, різні  видовища. Зазвичай, організаторами таких дійств є наші парафії, різні громадські організації, товариства, в кого є сила братися за таку працю. А праці при переведенні  такого дійства – багато.  

Наш народ іде на такі заходи, чи то з туги, що літо закінчується і кожному хочеться ще один день провести на свіжому повітрі, чи може з бажання  стрінутися із знайомими, яких довго не бачили, поспілкуватися, розпитати один в одного про новини, посперечатися на політичні теми, порозмовляти про те, що діється там, у нашій Україні. Люди  ідуть на такі зібрання ще й для того, щоб підтримати організаторів такого дійства – свою парафію, свою організацію, адже вони проводять такі заходи, щоб здобути кошти на утримання нашого громадського та релігійного життя. Це благородне діло і не буде зайвим сказати, що треба бути вдячними тим, які відвідують отакі імпрези. Вони відзначаються  розумінням громадських потреб. Вони – активна частина нашої свідомої української спільноти.

У нашому Чикаґо  та його передмістях вже відбулось чимало таких літніх імпрез. Часом буває, що більше як один такий захід відбувається одночасно. Дивуватися не можна -нас багато, а вихідних днів часом не вистачає.

В неділю, 5 вересня, напередодні святкового дня, відомого як День Праці, свою літню імпрезу, яка проходила під назвою „Українська Толока”,  провела Українська Громадська Організація „Помаранчева Хвиля”. Захід  відбувся на чудовій посілості  православної парафії св. Андрія, що в Блумінґдейл. УГО „Помаранчева Хвиля” є новачком в організації літнього розвагового видовища –  цьоголітня імпреза проводилась тільки вп’яте. Однак престиж заходу „Українська Толока” з кожним роком зростає.  Цього року його відвідало більше 600 відвідувачів.  Дійство почалося молитвою, яку провів настоятель церкви св. Андрія протоієрей о. Віктор Полярний. Приємно було цього року бачити на цій імпрезі багато отців з різних парафій – ознака, що наші духовники з нашими людьми.

Ведучими на святковому дні були Євгенія та Василь Семенців. Присутніх на святі вітали – голова УГО „Помаранчева Хвиля” Олег Музика та голова організаційного комітету Ігор Худик. Як у минулому, так і цього року, розвагова частина дня була різноманітна і багата. Особливою ознакою „Української Толоки” є те, що в музично-співочій розважальній частині імпрези надається можливість виступити молодим талантам-початківцям поруч з нашими відомими артистами. Атракціями дня були: показовий виступ  школи „Бойового Гопака”, Танцювального ансамблю „Вишиванка”, поетичного театру „Істина” ( керівник Ліна Митничук), вокалістів – Олі Винничук, Василя Пика, нашого чикаґського гумориста Ярослава Боднара та відомого в нашому місті соліста Романа Сидорука.  Музичний супровід виконувала група „Водограй” під керівництвом Михайла Стрієшина, яка також розважала присутніх українськими піснями та бадьорими мелодіями до танців.  Любителів копаного м’яча розважав футбольний турнір, в якому брало участь шість команд.

  „Українська Толока” відрізняється від всіх інших літніх імпрез своєю обстановкою. Поруч сцени, на подвір’ї  стояла мініатюрна українська хата під стріхою, господарський віз, корчма – всі створені майстерними руками Ярослава Купчака. Ці елементи побутового характеру надавали імпрезі вигляд українського краєвиду, і створювали   враження, що ви знаходитеся десь на рідному хуторі в далекій Україні. В такій обстановці навіть страви смакували краще, як де-небудь інде – українські вареники, голубці, ковбаса, капуста, борщ, шашлики і, звичайно,    українське пиво.

Протягом  дня розповсюджувалась лотерея з цікавими виграшами – комп’ютером від каси «Самопоміч» та УГО «Помаранчева Хвиля» та сертифікатами від наших щедрих підприємців: кафе „Шоколад”, компанії „Міст-Карпати”, салону краси „Шик”. З особливою вдячністю треба згадати, що щедрим спонсором  „Української Толоки” була наша українська чикаґська  Каса „Самопоміч”,  котра зложила також щедрий дар на проведення цього літнього дійства.  Можливо найкращим закінченням цього репортажу буде не згадка про погоду, синє небо, тощо,  а те, коли скажемо добре словечко про Касу „Самопоміч” . Вона всюди: на фестинах, святкових дійствах,  різних бенкетах – релігійних і громадських. І всюди – підтримує фінансово! Тож підтримуймо її – зберігаймо там свої заощадження, щоб вона могла фінансово рости й процвітати та допомагати розвитку української громади. Ніхто інший цього не робитиме! 

 

Comments

Один коментар до “Громада розважалася на „Українській толоці – 2010””

  1. Іра says:

    Пан Лука Костелина чудовий журналіст.

Коментувати

You must be logged in to post a comment.